ArhivVATERPOLSKI SUDAR DIVOVA: JUG CO - PRIMORJE EB 5:4

Sandro Sukno: Jug se veseli, ali ne znam zašto!

4. ožujka 2013. - 15:50
Ostvarili smo ono po što smo došli. Istina, nitko ne voli gubiti, ali ovaj poraz je sladak. Sačuvali smo startnu jedinicu za doigravanje u Jadranskoj ligi i hrvatskom prvenstvu. To je ono po što smo došli - rekao je Sandro Sukno, vaterpolist riječkog Primorja EB nakon poraza od Juga u Gružu s 5:4.Razlog Sandrova zadovoljstva leži u činjenici što je Primorje EB 'prvo poluvrijeme' odluke o poziciji broj jedan na Kantridi dobilo s 11:9 te ima prednost ukoliko na kraju ligaškog dijela sezone njegova momčad i Jug CO budu bodovno poravnati. Oba sastava nakon nedjeljnog ogleda u Gružu imaju po 48 bodova.Riječki mediji u osvrtu na prvi ovosezonski poraz Primorja ističu kako je momčad trenera Ivana Asića u prve tri četvrtine svela Juga na samo dva pogotka, kako je 13 minuta Jug bio bez pogotka u Gružu (toliko je prošlo od prvog do drugog pogotka Jug CO).- Od samog početka tupili smo isto: obrana, obrana, obrana. Sve počiva na obrani pa možemo biti zadovoljni s tim dijelom igre. Istina, dvaput smo kiksali u zadnjoj četvrtini i dozvolili smo im kontre. Mi smo ih vratili u utakmicu, ali to im je nije bilo dovoljno. Vesele se, a ne znam zašto. Možda jedino zato jer su nas uspjeli napokon pobijediti u četvrtom pokušaju - kazao je za sportcom Sukno te dodao:- Sudački kriterij bio je više borba nego vaterpolo. Za gledatelje nije bila lijepa utakmica. Puno je ljepša bila ona u Zagrebu ili na Kantridi. Suci nam nisu dali niti plivati. Bez obzira na to, sve u svemu zadovoljan sam onim što smo ostvarili - zaključio je bivši Jugaš.T.V.
18. travanj 2024 14:00