ArhivTENIS / WTA ISTANBUL

DUBROVKINJA U ČETVRTFINALU WTA TURNIRA Bravo Ana!

17. srpnja 2014. - 18:20
1405607214AnaKonjuh_tenis_150714
Sutra će Ana Konjuh krenuti u lov na svoje prvo polufinale u karijeri na WTA turniru! Sjajna 'Mala' iz Lapada dobila je u Istanbulu i šest godina stariju, 85. tenisačicu svijeta, Japanku Misaki Doi sa 6:4, 6:7 (3) i 6:4.16-godišnja Dubrovkinja je nakon dvije pobjede u kvalifikacijama, dodala tako i drugu u glavnom turniru te je prvi put među osam najboljih na jednom WTA turniru. Ovo joj je već najveći uspjeh!Anu u četvrtfinalu čeka Elina Svitolia. Tri godine i nešto sitno dana starija Ukrajinka je četvrta nositeljica turnira, 35. tenisačica svijeta. Nisu se do sada imale priliku gledati preko mreže.Svitolia je četvrtfinale izborila pobjedom protiv Švicarke Stefanie Voegele izgubivši samo tri gema, u prvom setu niti jedan.Ana je nakon dobivenog prvog seta sa 6:4 u drugom vodila s 3:0. Taman kad smo pomislili kako je meč gotov, Japanka je nanizala četiri gema, dva puta oduzela servis Ani te povela sa 4:3. Japanka je vodila sa 5:4 i 6:5. Ana je izborila tie break u kojem je Doi slavila sa 7:3. U trećem, odlučujućem setu, Ana je oduzela servis Doi u šestom gemu, povela potom s 5:2. Pri rezultatu 5:3 imala meč loptu, ali je s tri poena u nizu Japanka vratila izgubljeno te servirala za 5:5. Ali, u desetom gemu trećeg seta 40:0 za Anu. Tri break lopte, nove tri meč lopte za Dubrovkinju. Prve dvije je spasila Doi, ali ne i posljednju...Tonči Vlašić
23. travanj 2024 08:57