ArhivNOGOMETNA EUROPA / NJEMAČKA

INGOLSTADT 04 I DALJE NA VRHU Lakić i ekipa nisu uspjeli

17. listopada 2014. - 23:20
FC Kaiserslautern nije uspio uzeti ovog petka sva tri boda na gostovanju kod FC Heidenheim, ostvariti prvu gostujuću pobjedu ove sezone te s njom preuzeti vodstvo na tablici Druge njemačke lige. Ogled između šestoplasiranog FC Heidenheima i FC Kaiserslauterna je zavšio bez pobjednika, 1:1.Tako je FC Ingolstadt 04 i dalje na vrhu (19 bodova/utakmica manje), s bodom više od Srđana Lakića i ekipe, dok se FC Heidenheim s bodom iz derbija probio na treće mjesto (16 bodova).Njemački mediji u osvrtu na utakmicu ističi kako FC Kaiserslautern mora početi pobjeđivati u gostima jer će teško sa samo pobjedama kod kuće ostati u vrhu te ostvariti želju svojih navijača - vratiti se u veći rang. Ovo je FC Kaiserslauternu bila peta utakmica na strani u novoj sezoni. Treći put je odigrao neodlučeno, a dvije je izgubio. Osvojio je 3 od 15 bodova na strani, a to je učinak koji će malo koga zadovoljiti u samom FC Kaiserslauternu.Dubrovčanin, kapetan FC Kaiserslauterna je odigrao čitavu utakmicu protiv FC Heidenheima. Nekoliko puta je bio u prilici za pogodak. Posebno se pamti 24. minuti. Lakić je tada nadvisio obranu domaćina, ali njegov udarac glavom, nakon ubačaja sa strane, nije završio u mreži. Istaknuo se vratar domaćih Jan Zimmermann sjajnom obranom te Lakić nije stigao do šestog pogodaka u sezoni 2014./15.FC Kaiserslautern je poveo u 77. minuti. Amin Younes je postigao svoj prvi pogodak ove sezone. Međutim, samo 180 sekundi poslije FC Heidenheim je izjednačio. Strijelac je na radost 13.000 svojih navijača, a na žalost 1500 navijača FC Kaiserslauterna, koliko ih je doputovalo na utakmicu, bio Marc Schnatterer.FC Kaiserslautern u 11. kolu dočekuje 25. listopada Fortunu Düsseldorf. Svih pet utakmica kod kuće su Lakić i ekipa riješili u svoju korist...T.V.
27. travanj 2024 05:29