ArhivKOŠARKAŠKA EUROLIGA

SJAJNI DUBROVČANIN Barcelona dobila Bayern Munchen!

Piše PSD.
18. listopada 2014. - 01:35
FC Barcelona je pobjedom započela novu sezonu u Euroligi, dobila je kod kuće FC Bayern Munchen s 83:81, a junak pobjede španjolskog prvaka u 1. kolu skupine 'C' bio je, a tko drugi nego Dubrovčanin, 217 centimetara visoki Ante Tomić. Ostvario je 'double-double'. Za 22 minute provedene u igri postigao je 15 koševa uz samo jedan promašaj iz igre (šut za dva 6/7, slobodna bacanja 3/5), imao 10 skokova, a svemu tome dodao 2 osvojene i 1 izgubljenu loptu te 3 blokade. Valorizacija 27. Naravno, nitko više u redovima FC Barcelone, a ni blizu tom učinku.Tomić je postigao prvi koš na utakmici. Juan Carlos Navarro je asistirao, a Ante je u 12. sekundi utakmice pogodio za 2:0 vodstvo FC Barcelone. Tomić je u prvih pet minuta postigao 7 koševa (šut za dva 4/3, slobodna bacanja 2/1), imao 4 skoka, 2 osvojene lopte i 1 blokadu. Zahvaljujući njemu je FC Barcelona imala vodstvo (12:9). Nakon što je Tomić izašao iz igre, FC Barcelona je tricom došla do 15:9, ali nakon toga 10:2 FC Bayerna, koji je vodio s 19:17.Tomić je središnji dio utakmice odgledao s klupe. Ušao je u igru kada je Nihad Đedović pogodio oba slobodna bacanja te doveo FC Bayern u vodstvo 59:54. Tomić je u dvije minute do kraja treće četvrtine postigao 6 od 8 koševa za preokret FC Barcelone, koja je posljednju četvrtinu dočekala vodstvom 62:59. Početkom posljednje četvrtine nastavio se niz domaćina. Tomić je zakucao za 66:59. FC Barcelona je vodila i 68:59 (14:0 španjolskog prvaka).FC Bayern je dvije minute prije kraja utakmice stigao na dva koša zaostatka (73:71), ali su potom tricama Brad Oleson i Marcelinho Huertas riješili pitanje pobjednika. Drugi Dubrovčanin u redovima FC Barcelona, Mario Hezonja, nije ulazio u igru.U preostale dvije utakmice 1. kola u skupini 'C' Fenerbahče je u Istanbulu savladao EA7 Emporio Armani sa 77:74 nakon produžetka, a Panathinaikos je u Ateni bio bolji od PGE Turow s 84:77. U 2. kolu FC Barcelona putuje u Milano u goste EA7 Emporio Armani (23. listopada).T.V.
18. travanj 2024 03:11