ArhivKOŠARKAŠKA EUROLIGA

TREĆA JE BILA SREĆA Barca napokon slavila u Milanu

24. listopada 2014. - 00:50
Nije išlo Anti Tomiću u napadu, jednostavno ovo nije bila njegova šuterska večer, ali unatoč tome, FC Barcelona se prošetala kroz Milano. Prošle sezone, a ove 2014. godine, u Milanu je doživjela teške poraze. U TOP 16 od EA7 Emporio Armanija s 28 razlike (91:63), a zatim u polufinalu Final foura od najvećeg rivala, Real Madrida, sa čak 38 razlike (100:62). Sad je u 2. kolu skupine 'C' prvog kruga Eurolige, prvom gostovanju u novoj sezoni, dobila EA7 Emporio Armani pred 9.800 gledatelja sa 78:63.Tomić je igrao 22 minute. Prvi (jedini) ubačaj imao nakon gotovo dvadeset i jedne minuti provedene u igre. Do tada je šutirao 4/0 za dva. Na kraju 1/5 za dva, ukupno 2 koša. Tome je dodao 5 skokova, 3 asistencije i 1 izgubljenu loptu.U drugoj četvrtini šest i pol minuta dobio je drugi Dubrovčanin, Mario Hezonja, a baš je druga četvrtina presudila. U njoj je Barca stekla dvoznamenkastu prednost, imala i 17 koševa viška (38:21). Hezonja je u tom naletu španjolskog prvaka postigao dva koša (šut za dva 1/2, trice 0/1).FC Barcelona je u 1. kolu dobila 83:81 kod kuće munchenski FC Bayern. U 3. kolu, 31. listopada, u Blaugranu dolazi poljski PGE Turow Zgorzelec.RADOVIĆ U ISTANBULUDubrovački sudac Sreten Radović je i ovaj tjedan sudio Euroligu. U Istanbulu je ovog četvrtka sudio utakmicu 2. kola u skupini 'D' u kojoj je Galatasaray sa 71:64 dobio Valenciu.T.V.
27. travanj 2024 04:55