ArhivRUKOMET / PRVA HRVATSKA LIGA (Ž)

NAPOKON BODOVI Dalmatinka, Dalmatinkaaaa!!!!

16. studenog 2014. - 01:05
Pločanke su nakon osam poraza dočekale radost. U 9. kolu Prve hrvatske lige, pred 250 gledatelja, pobijedile su 22:19 Samobor. Početak derbija začelja, ogleda dvije ekipe bez boda u prvih osam kola, nije bio dobar, pogotovo za domaće. Prvi pogodak je pao tek u 3. minuti susreta - postigle su ga gošće, dok se na pogodak 'Malenih' čekalo do 7. minute: Anđela Marinović. Do tada je Samobor vodio s 3:0.Samobor je osim s 3:0 vodio u još četiri navrata s tri pogotka razlike (4:1, 5:2, 6:3 i 8:5). Dalmatinka je serijom 4:0 u 22. minuti od 5:8 stigla do prednosti 9:8. Samobor je izjednačio na 9:9, a nakon toga 3:0 domaćih, koje su prednost imale sve do 55. minute, kada su s dva pogotka u nizu gošće povele s 19:18. Najveće vodstvo Dalmatinka je imala u 31. minuti kada je imala četiri pogotka viška (14:10) te u 37. minuti (15:11).Nakon što su gošće u 55. minuti uspjele izjednačiti, a potom i povesti s 19:18, do kraja utakmice 4:0 Dalmatinke, po dva pogotka Josipe Tomić i Anđele Lekić, za prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone. Kod Dalmatinke, uz odličnu vratarku Andrijanu Vlatku Jelčić, koja je imala čak 17 obrana, najbolji strijelci su bili Anđela Lekić i Josipa Tomić s po 6 pogodaka, zatim je Anđela Marinović postigla 4, Anamarija Boras 3, Anđela Klarić 2 te 1 Marija Radoš. Za Dalmatinku su protiv Samobora, pod vodstvom trenera Ivana Jerkovića, još igrale Elizabeta Domić, Sara Tomašević, Klara Arar, Klara Erceg, Lea Franušić, Lucija Ivičević, Magdalena Bakula i Nikolina Žderić.Samobor je sad sam na začelju, i dalje bez boda. Dalmatinka se s 2 boda izjednačila s Umagom. Pločanke su na 12. mjestu u konkurenciji 14 klubova (imaju bolju pogodak razliku od trinaestog Umaga). Bjelovar je 11. sa 4 boda, na desetom mjestu je Zrinski sa 7 bodova... Vodi Zamet sa svih devet pobjeda, druga je Podravka Vegeta s 8 pobjeda i 1 porazom... U 10. kolu Dalmatinka je gost Bjelovara.Branko Kulidžan
20. travanj 2024 09:03