ArhivKOŠARKAŠKA EUROPA

HLADNO U RUSIJI Zaustavljen Andrić

19. studenog 2014. - 20:30
1416422256da893f92547b0a1f7d85514b1b910286
Ogledu dva vodeća i do danas neporažena sastava skupine 'D' Eurochallenge kupa, koji je odigran pred 3500 gledatelja u ruskom Saratovu, završio je pobjedom domaćina, Avtodora, koji je s 83:75 bio bolji od kazahstanske Astane za koju igra Dubrovčanin Lukša Andrić.Astana je bolje otvorila utakmicu: 5. minuta – vodstvo 15:7, 10. minuta – 21:13, 15. minuta - 34:20, 20. minuta – 36:34, 25. minuta – 48:46... U posljednju četvrtinu Avtodor je ušao s prednošću od jednog koša (57:56). U zadnjoj 72:71 za domaćina tri i pol minute prije kraja, a 60 sekundi poslije 78:71 što Astana nije uspjela nadoknaditi...Andrić, član prve petorke Astane, postigao je za 17 minuta 6 koševa (šut za dva 5/2, slobodna bacanja 4/2), imao 4 skoka, po 2 asistencije i izgubljene lopte te jednu osvojenu loptu.U drugoj utakmici skupine turski Tofas je kao gost pobijedio rumunjsku CSM Oradeu sa 77:69. Avtodor Saratov vodi s 3/0, Astana ima 2/1, Tofas 1/2, a CSM Oradea 0/3. Astana je u 4. kolu ide u Rumunjsku, potom dočekuje u zadnja dva kola Tofas i Avtodor.T.V.
24. travanj 2024 15:28