ArhivNOGOMETNA EUROPA / NJEMAČKA

NOVI BOD, ALI NE I TRI Spahić treći

14. prosinca 2014. - 19:05
Bayer 04 i Borussia M'gladbach odigrali su u derbiju 15. kola Bundeslige 1:1 u rasprodanoj BayAreni u Leverkusenu pred 30.120 gledatelja. Za domaćina, koji je poveo s 1:0 u 18. minuti (Hakan Calhanoglu), a primio pogodak 20 minuta poslije (Roel Brouwers), čitavu utakmicu odigrao je Dubrovčanin Emir Spahić. Domaćin je bio opasniji, 22:7 u prilikama za pogodak, ali... Četvrti put Bayer 04 je izgubio dva boda kod kuće (u osam utakmica na svom terenu četiri pobjede i četiri remija).Budući je u drugom derbiju kola, lider, Bayern Munchen kao gost sa 4:0 dobio trećeplasirani Augsburg, sad su na diobi trećeg mjesta tri sastava s po 24 boda: Bayer 04 Leverkusen, Borussia M'gladbach i Augsburg. Bayer 04 je treći, na posljednjoj poziciji koja vodi u izravno u Ligu prvaka, zahvaljujući boljoj pogodak razlici. Četvrto mjesto donosi kvalifikacije za najelitnije europsko klupsko natjececanje, peto mjesto vodi izravno u skupinu Europske lige, a šesto u kvalifikacije za Europsku ligu. U Bundesligi nakon 15. kola vodi Bayern Munchen s 39 bodova, dok je drugi Wolfsburg s 29 bodova, ali utakmicom manje.Šesti Schalke 04, a sedmi 1899 Hoffenheim imaju po 23 boda, osmi je Eintracht Frankfurt s 21 bodom, Hannover 96 ima 20 bodova...U srijedu, 17. prosinca Spahić i ekipa su gosti 1899 Hoffenheima, a u subotu, 20. prosinca u posljednjem kolu jeseni dočekuju Eintracht Frankfurt.T.V.
23. travanj 2024 19:47