ArhivKOŠARKAŠKA EUROPA / ITALIJA

PJESMA DO POLUVREMENA, JAD U NASTAVKU Perić opet najbolji

Piše PSD.
14. prosinca 2014. - 21:40
Pjesma do poluvremena, jad u nastavku, a pogotovo u četvrtoj četvrtini, koju su izgubili sa čak 21:7 te su nakon vodstva 52:47 na kraju treće četvrtine ostali na kraju praznih ruku. Prekinut je niz Umana Reyer Venezie. Nakon šest uzastopnih pobjeda, ukupno osam u prvih devet utakmica sezone i vodeće pozicije, izgubili su kod kuće derbi 10. kola talijanskog prvenstva. Vodili su na poluvremenu 41:29, a dobila ih je sa 68:59 do jučer drugoplasirana Reggio Emilia, koja sad ima isti učinak, osam pobjeda i dva poraza. U tom društvu je i euroligaš, EA7 Emporio Armani Milano, koji je do osmog uspjeha ove sezone stigao doma protiv Caserte sa 78:71. EA7 Emporio Armani je do jučer bio jedini koji se mogao pohvaliti pobjedom protiv Umana Reyer Venezie. Bilo je to u 3. kolu, u Milanu.Dubrovčanin Hrvoje Perić je opet bio najbolji u redovima Umana Reyer Venezie. Protiv Reggio Emilie sjajan šut za dva, pogodio je 7 od 9, ali ne tako dobar za tricu (0/4). Nisu išla ni slobodna bacanja (0/2). Ali, osim što je sa 14 koševa bio prvi strijelac Umana Reyer Venezie, s 9 skokova je bio i prvi skakač, i ne samo svoje momčadi, već utakmice. Dodao je tome Perić i 3 asistencije.Nažalost, nova dobra partija Perića nije donijela i novi uspjeh Umana Reyer Venezie, najugodnijeg iznenađenja talijanskog prvenstva, sastava koji je ove sezone oborio sve klupske rekorde.U 11. kolu, 21. prosinca, Perić i ekipa su gosti Cantua (13. mjesto u konkurenciji 16 sastava/4 pobjede i 6 poraza).POREDAK1. Reggio Emilia 8/2, 2. EA7 Emporio Armani 8/2, 3. Umana Reyer Venezia 8/2, 4. Sassari (utakmica manje) 6/3, 5. Enel Brindisi 6/4, 6. Trento (utakmica manje) 5/4...T.V.
25. travanj 2024 06:40