ArhivVATERPOLO / EUROLIGA: PARTIZAN - JUG CO 3:5

ZASLUŽENA POBJEDA JUGA Pljesak Partizanu, kazna Dobudu

18. prosinca 2014. - 01:50
1418851207JUG_BIJAC
Tri utakmice je odigrao Jug na Banjici. Istaknuo je to Miho Bošković, Jugov reprezentativac nakon pobjede 5:3 protiv Partizana u 2. kolu skupine 'B' europske Lige prvaka. Prva utakmica se igrala do isključenja Nikše Dobuda. Jug je tu utakmicu dobio sa 4:1. Druga je utakmica: Jug četiri minute s igračem manje zbog brutalnog prekršaja kapetana, a koja je završila 1:1 (ne računajući peterac, koji je Partizan postigao odmah nakon crvenog kartona Dobudu) dok se treća utakmica igrala nakon isteka kazne. U njoj nije bilo pogodaka.- Odigrali smo dobru i čvrstu utakmicu pogotovo u obrani. Partizan se nije znao nositi s našom kvalitetom te su igrali grubo i na taj način pokušavali doći u priliku iznenaditi - rekao je Bošković te našao opravdanje za slabiju igru u napadu.- To smatram normalnim s obzirom na ovakvu grubu igru, kakva je bila dopuštena.'Mandić nije mogao sam' - ističu srpski mediji nakon domaćeg poraza Partizana od Juga. Jednoglasni su: pobjeda Dubrovčana je zaslužena, ali svi odreda čestitaju mladim igračima Partizana, koji su dobro namučili kvalitetniji i iskusniji sastav Juga.- Do isključenja Dobuda zbog udaranja smo dosta dobro izgledali. Sve što smo očekivali, to se i dogodilo. Jedino što je Partizan mogao ponuditi jest ovako agresivna igra s puno povlačenja i udaranja, grubih poteza. Plus, bilo je dosta i sudačkih odluka na našu štetu, ali to nije nikakvo opravdanje za onakvu reakciju našeg kapetana. Moramo biti svjesni da nam je ovaj naš sport ovakav te igrači moraju biti spremni na sve - rekao je Mile Smodlaka, Jugov pomoćni trener.- Ponavljam, do isključenja smo dobro izgledali. Kontrolirali utakmicu, igrali odlično u obrani. Bijač izvrstan, ali je kompletna obrana funkcionirala odlično. Zatvorili smo Mandića i Subotića, dva njihova udarna igrača. Što se tiče napada, tu smo imali problema, pogotovo s igračem više - dodao je Smodlaka.Nikša Dobud je crveni karton dobio zbog udaranja protivničkog igrača. Suci su to vidjeli te dosudili brutalni prekršaj. Dogodilo se to minutu i 42 sekunde prije kraja treće četvrtine, u trenutku kada je Jug vodio sa 4:1 te imao igrača više. Potom, zbog toga, peterac za Partizan te četiri minute Jug s igračem manje. Dobud zbog brutalnog prekršaja ne može nastupiti u idućem susretu Juga u europskoj Ligi prvaka. Propustit će sigurno (najmanje) ogled protiv Galatasaraya u Gružu 14. siječnja 2015. godine.Nakon europske Lige prvaka i utakmice s Partizanom na Banjici, Jug se sad okreće nastupu na završnom turniru Kupa Hrvatske, koji se ovog vikenda igra u Zagrebu. Protivnik Jugašima u borbi za finale je u subotu na Savi domaćin, zagrebačka Mladost (18.15 sati), dok se u drugom polufinalu sastaju Primorje EB i Medveščak (16.45 sati). Finale se igra u nedjelju, 21. prosinca u 16.50 sati (izravan televizijski prijenos na drugom programu HTV-a).BEOGRAD Tonči Vlašić
25. travanj 2024 19:24