ArhivVATERPOLO / KUP HRVATSKE (M)

PRIMORJE ČEKA Vićan dobio slobodan dan

20. prosinca 2014. - 18:55
Primorje je prvi finalist Kupa Hrvatske. Očekivano je dobilo Medveščaka i očekivano je ostvarilo uvjerljiv uspjeh (23:3). Medveščak je na Savi poveo s 1:0, a Primorje je potom nanizalo, ni manje, ni više, nego 20 pogodaka.Dvojica Dubrovčana u kapici Primorja: Frano Vićan je odgledao susret s klupe, branio je Dejan Lazović čitavu utakmicu. Sandro Sukno je postigao dva pogotka iz tri pokušaja, međutim, kratko je bio u bazenu. S druge strane zbog trećeg isključenja Luka Jovanović, dojučerašnji Jugov junior, danas igrač Medveščaka, nastup u polufinalu zaključio je u 28. minuti. Nije se upisao u strijelce. Četiri puta je uputio udarac prema golu Primorja.Finale se igra u nedjelju, 21. prosinca na Savi s početkom u 16.50 sati uz izravan televizijski prijenos na drugom programu HTV-a. Primorje je zadnje dvije sezone pobjednik Kupa Hrvatske, ukupno je tri puta osvajalo trofej (1995., 2012. i 2013. godine).U 18.15 sati počinje drugo polufinale između Mladosti i Jug Croatia osiguranja.POLUFINALE Primorje EB – Medveščak 23:3ZAGREB Bazen na Savi. Gledatelja 70. Suci: Robert Tiozzo (Split) i Jakov Blašković (Dubrovnik). Opunomoćenik: Aleksandar Černi (Zagreb).PRIMORJE EB: Vićan, Burić (1), Radu (4), Krapić (3), Peroš (1), Sukno (2), Muslim (2), Petrović, Mudražija (3), Elez (4), Vrlić, Garcia (3), Lazović (5 obrana), Buljubašić. Trener: Ivan Asić.MEDVEŠČAK: Selem (10 obrana), Lipej, Posavec, Strukan, F. Lazić (2) (1), Josipović, Jovanović, Tomašek, Bulat, Geratović, Lipar, Samodol (1), R. Lazić (3 obrane), Šarić. Trener: Filip Kolar.Igrač više: Primorje EB 10/8, Medveščak 4/0.Peterci: Primorje EB 1/1, Medveščak 2/1.Četvrtine: 7:1, 7:0, 6:0, 3:2.T.V.
20. travanj 2024 09:58