ArhivVATERPOLO / KUP HRVATSKE (M)

GRUŽ BEZ TROFEJA U 2014. GODINI Pavić ostavio Juga bez finala

20. prosinca 2014. - 20:25
1419105890MLADOST_F_01
Primorje EB i Mladost će odlučiti u nedjelju o pobjedniku Kupa Hrvatske (16.50 sati). Riječki sastav se prošetao do finala (23:3 bolji od Medveščaka), a Mladost sjajnom predstavom zaustavivši s 12:9 Juga, koji je u Zagreb stigao po trofej, a neće igrati ni u finalu. Kobna je Mladost ove godine za najtrofejniji hrvatski vaterpolski klub. Zaustavila ih je u u polufinalu doigravanja za prvaka Hrvatske, sad i u polufinalu Kupa Hrvatske. Kako nisu bili uspješni u preostala dva natjecanja prošle sezone, Regionaloj ligi te europskoj Ligi prvaka, prekinut je niz Juga, koji je svake kalendarske godine od 2000. osvajao najmanje po jedan trofej (2006. čak četiri).Ukratko, loš je bio opet igrač više Jugaša, čija igra nije uvjerljiva ni kad su dobili svih 12 predthodnih utakmica ove sezone. Nije im bila sretna ova trinaesta utakmica ove sezone, ali nije sreća odlučila već sjajne obrane na vratima Mladosti Josipa Pavića. Čak 15 njegovih obrana od čega nekoliko jedan na jedan plus dva peterca.POLUFINALE: MLADOST - JUG 12:9Super zanimljiva je bila utakmica. Jug je vodio s 1:0 i 2:1. Pri rezultatu 2:2 Jug je imao napad s dva igrača više, ali je Younger naciljao umjesto mreže vratnicu. Potom, nakon što se obranio, još jednog igrača više, kojeg je sjajno zaustavio Josip Pavić, Mladost je s igračem više stigla do vodstva (Bukić). Imala potom i plus dva (4:2).- Nadali smo se, tih 3:0 na početku je donijelo samopouzdanje. Ispalo je odlično – istaknuo je Vjekoslav Kobeščak, trener Mladosti.Mladost je prokockala prvu priliku s igračem više pri vodstvu 4:3, ali ne drugu. Potom Jug je opet izradio igrača više, ali Bušljin završni udarac skida Pavić. Potom, peterac za Mladost, koji je realizirao Duje Živković, dok Miho Bošković nije uspio isto (Pavić je uz pomoć stative zaustavio udarac)Ludo je bilo u 15. minuti, predzadnjoj druge četvrtine. Mladost je prokockala kontru za vodstvo 7:4, a Jug rekontru, dva na jedan, s kojom je mogao do 5:6, ali su se spetljali Bošković i Macan. Skakalo se na klupama te na tribinama i minutu poslije, ali novi pogodak smo vidjeli tek u trećoj četvrtini.Mladost je prva prokockala igrača više na početku treće (Bukić). Kaznio je to Jug preko Viskovića. Potom se Jug spetljao, Mladost u kontri prvo izborila igrača više te brzo proigrala Lončara, koji je pogodio za 7:5. Nakon toga, opet igrač više za Jug, opet ništa jer je opet sjajan bio Pavić.Jug je živio u tim trenucima na Australcu. Younger bježi Capanu te vara Pavića. S druge strane Bijaču baš nije išlo. Pobjegao mu je šut Duje Živkovića, zatim i Antonia Buhe, kojima je Mladost opet pobjegla na tri (9:6).Posljednja minuta treće četvrtine. Luka Lončar je išao sam prema Bijaču, ali se spetljao. Jug u rekontri: Bušlje je nakon akcije oči u oči s Pavićem, ali broj jedan je broj jedan. I onda, opet spava Jug, a sam prema Bijaču ide Lončar. Na sreću Mladosti, a na žalost Juga, ovaj put nije promašio te su 'žapci' posljednju četvrtinu dočekali s tri pogotka viška (10:7).Jug je iz peterca (Janović) smanjio, a onda pogodak Mladosti, koji je podigao na Savi sve na noge. Vukičević je pogodio s istekom napada s više od deset metara u suprotnji gornji kut gola Bijača za erupciju oduševljenja Zagrepčana i tugu Dubrovčana.- Bijač nas je izvlačio u Berlinu i u Beogradu. Ni tamo igra nije bila dobra. Sad smo previše pogodaka primili s vanjskim pozicija te kad smo bili brojčano izjednačeni u bazenu. Upozoravao sam kako neće biti laka utakmica za nas protiv Mladosti, i malo tko mi je vjerovao – rekao je Miho Bobić, Jugov trener.SEMAFOR Jug CO – HAVK Mladost 9:12ZAGREB Bazen na Savi. Gledatelja 500. Suci: Neno Periš (Split) i Andrej Franulović (Rijeka). Delegat: Albert Brala (Rijeka).JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (6 obrana), Macan, Bošković (2), Janović (2), Younger (3), Fatović, Marković, Bušlje (1), Visković (1), Dobud, Bicari, Obradović, Popadić-Batina, Ivanković. Trener: Miho Bobić.HAVK MLADOST: Pavić (15 obrana), Bukić (1), I. Milaković (1), Lončar (2), Dašić, D. Živković (3), Capan, Buha (1), Pavičić, I. Živković (1), Vukičević (3), Bašić, Marcelić, Lozina. Trener: Vjekoslav Kobeščak.Igrač više: Jug CO 11/4, HAVK Mladost 8/4Peterci: Jug CO 4/2, HAVK Mladost 2/2Četvrtine: 2:3, 2:3, 3:4, 2:2.GOL PO GOLPrva četvrtina: 1:0 Bošković (3/peterac), 1:1 I. Milaković (4/izvanka), 2:1 Bušlje (5/igrač više), 2:2 I. Živković (6/igrač više), 2:3 Bukić (8/igrač više); druga četvrtina: 2:4 D. Živković (9/izvanka), 3:4 Younger (10/igrač više), 3:5 Vukičević (12/igrač više), 3:6 D. Živković (13/peterac), 4:6 Younger (14), treća četvrtina: 5:6 Visković (18/izvanka), 5:7 Lončar (19/igrač više), 6:7 Younger (20/kontra), 6:8 D. Živković (21/izvanka), 6:9 Buha (22/izvanka), 7:9 Bošković (22/igrač više), 7:10 Lončar (24/kontra), četvrta četvrtina: 8:10 Janović (27/peterac), 8:11 Vukičević (28/izvanka), 8:12 Vukičević (29/peterac), 9:12 (30/igrač više).Tonči Vlašić
20. travanj 2024 06:50