ArhivVATERPOLO / LIGA ZA PRVAKA REGIONALNE LIGE

RADOST NA SAVI Jugaši stali na kraj nizu Mladosti

25. veljače 2015. - 20:40
1424892005mladost_jug8-250215
Je li Jugaše uspavala činjenica da ih je Mladost dočekala bez šestorice igrača od kojih bez oba vratara, prvog, Josipa Pavića i drugog, Ivana Marcelića, zatim bez još tri reprezentativca, Luke Bukića, Luka Lončara i Duje Živkovića (šesti je mladi Andro Gagulić), ne znamo, ali su se protiv takvog suparnika itekako namučili za ostvariti pobjedu. Tek su u zadnjoj četvrtini uspjeli slomiti otpor domaćina te prekinuti niz Mladosti od tri pobjede u međusobnim ogledima.Ukratko utakmica na Savi: Jug je poveo s 2:0, Mladost preokrenula te vodila s 3:2 (jedino vodstvo domaćih). Potom četiri pogotka u nizu Jugaša, koji vode sa 6:3, zatim sa 7:4 i na poluvremenu s 8:5. U trećoj četvrtini Mladost je uspjela nadoknaditi tri pogotka zaostatka i izjednačiti na 9:9. Tada je krenuo Jug. Iskustvo i kvaliteta su došli do izražaja te je vrlo brzo pitanje pobjednika bilo odlučeno. Jugaši su s pet pogodaka u nizu vodili sa 14:9...Uspjehom u Zagrebu Jug CO je ostao u igri za prvim mjestom u Ligi za prvaka Regionalne lige, koje je izgubio porazom od Primorja u Gružu. Za vratiti prvo mjesto, budući riječki sastav ima u Ligi za prvaka daleko lakši raspored, Jug CO nema pravo na pogrešku, a uz to mora uzvratiti Primorju na Kantridi. Prvo mjesto u Ligi za prvaka donosi domaćinstvo završnog turnira, Final foura.Jug je prvi put u 2015. bio s Nikšom Dobudom u sastavu, koji je zadnju utakmicu odigrao baš protiv Mladosti u Zagrebu, 20. prosinca, kada je porazom izgubio finale Kupa Hrvatske. Nakon toga Dobud nije igrao u Europi zbog kazne koju mu je izrekla LEN-e za udaranje igrača Partizana u utakmici u Beogradu odigranoj prije nastupa na završnom turniru Kupa Hrvatske krajem prošle godine u Zagrebu, a u Regionaloj ligi Jugov centar nije igrao jer se na tu kaznu LEN-e nadovezala kazna Uprave kluba, koja ga je suspendirala te udaljila iz prve momčadi. Dobud je trenirao s juniorima te jedino igrao za reprezentaciju u kvalifikacijama za završni turnir Svjetske lige. Sad se opet priključio prvoj momčadi. U svojoj povratničkoj utakmici postigao je jedan pogodak.Jugaše u subotu, 28. veljače čeka Radnički u Gružu (19.15 sati), potom u srijedu, 4. ožujka utakmica s Primorjem EB u europskoj Ligi prvaka (19 sati). Zatim, u subotu, 7. ožujka gost Gruža u Ligi za prvaka Regionalne lige je Partizan, a četiri dana poslije Jug CO je u Ligi za prvaka Regionalne lige gost Primorja EB...3. KOLO / HAVK Mladost – Jug CO 10:14ZAGREB Bazen na Savi. Gledatelja 200. Suci: Margeta (Kranj) i Franulović (Rijeka).HAVK MLADOST: Pisk (2 obrana), Anzulović, I. Milaković, Jajčinović, Dašić, Brčić (1), Capan, Buha, Pavičić (2), I. Živković, Vukičević (3), Bašić (3), Jukić (2 obrane), Lozina (1). Trener: Vjekoslav Kobeščak.JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (12 obrana), Macan, Bošković (2), Janović (3), Younger, Fatović, Marković (2), Bušlje (2), Visković (2), Dobud (1), Bicari (1), Obradović (1), Popadić-Batina, Ivanković. Trener: Miho Bobić.Igrač više: HAVK Mladost 6/12, Jug CO 6/12Peterci: HAVK Mladost 1/1, Jug CO 1/1Četvrtine: 3:3, 2:5, 4:2, 1:4.SEMAFOR 3. koloSrijeda, 25. veljače, Kragujevac: Radnički - Crvena zvezda 8:10, Zagreb: HAVK Mladost - Jug CO 10:14, Rijeka: Primorje EB - Jadran HN 14:6, Beograd: Partizan - Mornar BS 9:11.POREDAK / LIGA ZA PRVAKA1. Primorje EB 25 bodova (gol razlika +53), 2. Jug CO 24 boda (+44), 3. Radnički Kragujevac 14 bodova (+2), 4. HAVK Mladost 10 bodova (-7), 5. Jadran Herceg Novi 9 bodova (-14), 6. Mornar BS 9 bodova (-22), 7. Partizan 7 bodova (-24), 8. Crvena zvezda 7 bodova (-32).Tonči Vlašić
26. travanj 2024 21:35