ŠOU ANTE KOVAČIĆA Stiglo proljeće u Lapad!

Piše PSD.
21. ožujka 2015. - 19:00
1426957220GOSK_CROATIA_08
Svemu dođe kraj, pa smo tako dočekali i pogodak GOŠK-a ove godine. Čekali smo od 29. studenog prošle godine i utakmice zadnjeg jesenskog kola. GOŠK je tada dobio Kamen s 2:0, a zadnji pogodak, drugi za potvrdu pobjede 2:0 postigao je u 84. minuti Ante Kovačić. Sad je isti igrač postigao prvi prvenstveni pogodak za GOŠK u 2015. godini. Četiri utakmice ovog proljeća baš ništa od GOŠK-a u napadu. Redom, Solin, Neretvanac, Jadran Luka Ploče i Hrvace. Počela je i peta proljetna utakmica, protiv Croatije u Lapadu. Srećom po navijače GOŠK-a nisu trebali dugo čekati. Prva minuta, prvi napad, i eto radosti. Opet Ante Kovačić.Od pogotka Kovačića Kamenu do pogotka Kovačića Croatiji prošlo je 366 minuta. Ipak, važnije za GOŠK-a je što to nije bio jedini pogodak protiv Croatije, a niti jedini pogodak Kovačića. 'Desetka' GOŠK-a je postigla sva tri, a kako se niti jednom nije tresla mreža Dalibora Kristića, GOŠK je napokon i osvojio sva tri boda.Odmah je lakše u Lapadu, istina malo, jer GOŠK je i dalje zadnji, ali sad je smanjio za dva boda razliku u odnosu na pretposljednjeg. Makarski Zmaj nema više pet, već tri boda prednosti, a tu je sad i Val. I sastav iz Kaštel Starog ima plus tri u odnosu na GOŠK-a, a imao je uoči 22. kola plus šest...NERETVANSKI DERBIIza Vage bez pobjednika. Neretva je imala prva priliku za pogodak, ali nije realizirala kazneni udarac u 24. minuti. Darka Dodiga je prekršajem zaustavio vratar Jadrana Marko Čagalj, koji je potom obranio udarac Nedjeljka Kaleba. Početkom nastavka radost Pločana. Ivan Sršen je pogodio u 47. minuti, a Neretva izjednačila u 71. minuti pogotkom Tomislava Dodiga. U 10. minuti vratar Neretve Dino Hodžić je prekršajem izvan svog kaznenog prostora zaustavio Ivana Sršena te dobio (samo) žuti karton. U prvoj minuti sudačke nadoknade domaći su tražili kazneni udraca, isticali kako je netko od igrača Jadrana igrao rukom, ali se ovaj put nije čula sučeva zviždaljka.SEMAFOR 22. koloSubota, 21. ožujka, Makarska: Zmaj – Omiš 2:2, Sinj: Junak – Neretvanac 2:1, Metković: Neretva – Jadran LP 1:1, Unešić: Zagora – Hrvace 0:0, Dubrovnik: GOŠK – Croatia 3:0, Kaštel Stari: Val – Mosor 0:1, Šibenik: Šibenik – Primorac 1929. 4:1, nedjelja, 22. ožujka, Blato: BŠK Zmaj – Solin, ponedjeljak, 23. ožujka, Split: Hajduk II. – Kamen,POREDAK1. Mosor 52 boda/22 utakmica (35:10), 2. Šibenik 47 bodova/21 utakmica (48:10), 3. Solin 37 bodova/21 utakmica (33:18), 4. Hrvace 38 bodova/21 utakmica (27:15), 5. Neretvanac 36 bodova/22 utakmica (36:25), 6. Hajduk II. 33 boda/20 utakmica (38:24), 7. Neretva 33 boda/22 utakmica (36:34), 8. Zagora 31 bod/22 utakmica (26:31), 9. Junak 29 bodova/22 utakmica (25:28), 10. BŠK Zmaj 26 bodova/21 utakmica (22:30), 11. Primorac 1929. 25 bodova/22 utakmica (38:40), 12. Jadran LP 25 boda/21 utakmica (24:32), 13. Croatia 21 bod/22 utakmica (20:45), 14. Omiš 21 bod/22 utakmica (25:43), 15. Kamen 20 bodova/21 utakmica (29:34), 16. Zmaj Makarska 19 bodova/21 utakmica (27:37), 17. Val 19 bodova/21 utakmica (20:34), 18. GOŠK 16 bodova/22 utakmica (13:32).RASPORED 23. koloSubota, 29. ožujka, Šibenik: Šibenik – Zmaj Makarska, Stobreč: Primorac 1929. – Val, Žrnovnica: Mosor – GOŠK, Zmijavci: Croatia – Zagora, Hrvace: Hrvace – Neretva, Ploče: Jadran LP – Junak, Opuzen: Neretvanac – BŠK Zmaj, Solin: Solin – Hajduk II., Ivanbegovina: Kamen – Omiš.Tonči Vlašić
10. svibanj 2024 03:06