ArhivVATERPOLO / EUROPSKA LIGA PRVAKA: SZOLNOK - JUG CO 8:7

KAKVA GREŠKA, ŠTETA, BAŠ ŠTETA Jug prosuo prvo mjesto u skupini!

25. ožujka 2015. - 21:05
Jugaši su izgubili u Mađarskoj, i to iz peterca, koji je pet sekundi prije kraja utakmice skrivio Ante Visković, igrajući u mrtvom vremenu s loptom nakon što su mu suci svirali prekršaj za isključenje. Kako je peterac realizirao Milan Aleksić, Szolnok je slavio s 8:7, te je Jug po svemu sudeći ostao bez izgleda biti prvi u skupini. Hoće li biti drugi ili treći, ovisi kako će završiti ogled između Primorja EB i Szolnoka u zadnjem kolu. Ukoliko Mađari ne izgube u Rijeci, Jug CO je drugi. Ukoliko Primorje EB dobije Szolnok, tada ovisi s koliko će razlike riječki sastav biti bolji. Jug je sigurno drugi ukoliko Primorje EB dobije Szolnok s dva i više razlike. Naravno, sve pod pretpostavkom da nitko od tri vodeća, Szolnok, Jug CO i Primorje EB, ne kiksa protiv sastava iz donjeg diijela tablice u naredna tri kola.Szolnok je poveo iz peterca, kojeg je skrivio Nikša Dobud. Denes Varga je bio precizan. Do kraja četvrtine nova dva pogotka domaćina, oba je postigao Marton Vamos. Točno na polovici igre u drugoj četvrtini pogodio je po drugi put i Denes Varga te je na semaforu stajalo 4:0 za Szolnok. Do četvrtog pogotka domaćina, 4/0 igrač više Juga. Međutim, tko je pomislio – gotovo je, prevario se. Kreće Jug. Nikola Janović je postigao prvi pogodak nakon 13 minuta i 46 sekundi igre, zatim Marko Ivanković s igračem više na ulasku u posljednju minutu prvog dijela, a Miho Bošković iz peterca, kojeg je skrivio Daniel Varga, u 26 sekundi treće četvrtine.Post domaćina je potrajao do sredine treće četvrtine. Isključen je tada Pavo Marković, a za 5:3 Szolnoka pogađa Živko Gocić. Minutu i 44 sekunde prije kraja treće četvrtine novi igrač više za domaćina. Isključen je bio Marko Ivanković. Nakon minute dogovora pogodio je za 6:3 Milan Aleksić. U posljednjem napadu u trećoj četvrtini Jug je na dva pogotka zaostaka. Pogodio je Loren Fatović.U četvrtoj četvrtini Jug je opet na pogodak zaostaka. Isključenje Živka Gocića iskoristio je Aaron Younger (6 minute i 43 sekunde do kraja). Potom je Jug imao još jednog igrača više (isključen Marton Toth), ali ništa od izjednačenja.Ono što Jug nije uspio, jest potom Szolnok. Isključen je Marko Macan, a Stefan Mitrović četiri minute i 9 sekundi prije kraja pogađa za 7:5. U idućem napadu domaćina, novo isključenje Jugaša (Pavo Marković), ali ovaj put se Jug brani. Jugaši su dvije minute i 18 sekundi prije kraja izborili peterac (Nikola Janović), kojeg je realizirao opet Miho Bošković (7:6). Szolnok je nakon toga zaradio igrača više (Ante Visković) te zatražio minutu i 54 sekunde prije kraja minutu odmora. Brani se Jug, koji je minutu i 12 sekundi prije kraja izborio novi, treći peterac (Nicolas Constantin Bicari). Pogađa Nikola Janović za 7:7. Imao je Jug 44 sekunde prije kraja loptu te napad. Nije uspio. Izgubio je loptu. Potom spomenuti prekršaj Viskovića te greška, koja je domaćinu donijela peterac za pobjedu...Jug CO je bio bez dvojice reprezentativaca, Paula Obradovića i Andra Bušlje, a Szolnok bez jednog, prvog centra, Gabora Kissa.7. KOLO Szolnok – Jug CO 8:7SZOLNOK Tiszaligeti Arena. Gledatelja 900. Suci: Alexandrescu (Rumunjska) i Gomez (Italija).SZOLNOK: Nagy, Gocić (1), Madaras, Vamos (2), Jansik, Mezei, Aleksić (2), Toth, Da. Varga, De. Varga (2), Hangay, Mitrović (1), Decker. Trener: Sándor Cseh.JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač, Macan, Bošković (2), Janović (2), Younger (1), Fatović (1), Marković, Ivanković (1), Visković, Dobud, Bicari, Buconić, Popadić-Batina. Trener: Vjekoslav Kobešćak.Peterci: Szolnok 2/2, Jug CO 3/3Četvrtine: 3:0, 1:2, 2:2, 2:3.SEMAFOR / SKUPINA 'B'1. kolo, Beograd: Partizan - Galatasaray 10:7; Berlin: Spandau 04 - Jug CO 8:9, Szolnok: Szolnok - Primorje EB 13:12; 2. kolo, Istanbul: Galatasaray - Primorje EB 4:10, Berlinu: Spandau 04 - Szolnok 7:17, Beograd: Partizan - Jug CO 3:5, 3. kolo, Rijeka: Primorje EB - Spandau 04 11:5, Dubrovnik: Jug CO - Galatasaray 11:5, Szolnok: Szolnok - Partizan 12:7, 4. kolo, Dubrovnik: Jug CO - Szolnok 11:9, Beograd: Partizan - Primorje EB 7:11, Istanbul: Galatasaray - Spandau 04 11:8, 5. kolo, Rijeka: Primorje EB - Jug CO 10:5, Berlin: Spandau 04 - Partizan 8:6, Szolnok: Szolnok - Galatasaray 15:11, 6. kolo, Dubrovnik: Jug CO – Primorje EB 9:6, Istanbul: Galatasaray – Szolnok 12:17, Beograd: Partizan – Spandau 04 8:6, 7. kolo, Szolnok: Szolnok - Jug CO 8:7, Rijeka: Primorje EB – Partizan 14:8, Berlin: Spandau 04 – Galatasaray 10:9.POREDAK1. Szolnok 18 bodova (91:67), 2. Primorje EB 15 bodova (74:51), 3. Jug CO 15 bodova (57:49), 4. Partizan 6 bodova (49:63), 5. Spandau 04 6 bodova (52:73), 6. Galatasaray 3 boda (59:81).RASPOREDsrijeda, 8. travnja, 8. kolo, Beograd: Partizan – Szolnok, Berlin: Spandau 04 – Primorje EB, Istanbul: Galatasaray – Jug CO, subota, 18. travnja, 9. kolo, Dubrovnik: Jug CO – Partizan, Rijeka: Primorje EB – Galatasaray, Szolnok: Szolnok – Spandau 04, subota, 2. svibnja, 10. kolo, Dubrovnik: Jug CO – Spandau 04, Rijeka: Primorje EB – Szolnok, Istanbul: Galatasaray – Partizan.Tonči Vlašić
24. travanj 2024 01:39