ArhivNOGOMET / PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

15. KOLO Grko Dubrovniku, Konavljaninu veliki derbi

29. ožujka 2015. - 19:35
Tri boda su ostala u Potomju iako je Dubrovnik 1919. pogotkom Ante Daničića dobio prvo poluvrijeme s 1:0. Domaćin je u prvom poluvremenu tresao dva puta okvir gola, promašio niz izglednih prilika. Istina, imao je i Dubrovnik 1919. prilike otići na 2:0. I njemu je završni udarac bio slab. U nastavku, 55. minuti izjednačio je Sandro Salacan pogotkom s više od 30 metara. Tukao je silovito iz slobodnog udarca, pogodio gornji desni kut gola Dubrovnika 1919. Potom nove prilike domaćina, koji je promašivao sve do 80. minute kada je za 2:1 domaćina pogodio Mario Ivanković.Grk se vratio na drugo mjesto, a sad je na samo pet bodova od lidera, Slavena, koji je izgubio veliki konavoski derbi. Na Šupjaci je slavio Konavljaninu. Pogodak Boža Menala u 39. minuti je presudio, a zasluženost pobjede domaćina potvrđuju činjenice kako su Marko Šećer i Pero Opušić tresli okvir gola Slavena.Do jučer je prvi pratitelj Slavena bio Maestral, međutim, sastav iz Krvavca je doživio težak poraz u Kominu. Gusar je dobio susjedski ogled sa čak 4:0. U Metkoviću nije bilo pogodaka, a u Čibači tri od čega je dva postigao domaćin te je Župa dubrovačka osvojila tri boda, a Orebić ostao praznih ruku.U derbiju začelja, ujedno korčulanskom derbiju, Hajduk 1932. je na svom Moćnom lazu bio bolji od Žrnova. Vinko Žuvela je postigao dva, a jedan pogodak za Hajduk 1952. Hrvoje Gugić.SEMAFOR 15. koloNedjelja, 29. ožujka, Potomje: Grk – Dubrovnik 1919. 2:1, Čilipi: Konavljanin – Slaven 1:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – Žrnovo 3:0, Metković: ONK Metković – Croatia 0:0, Čibača: Župa dubrovačka – Orebić 2:1, Komin: Gusar – Maestral 4:0.POREDAK1. Slaven 34 boda (26:12), 2. Grk 29 bodova (20:10), 3. Maestral 29 bodova (25:18), 4. Konavljanin 28 bodova (23:11), 5. Gusar 22 boda (19:13), 6. ONK Metković 21 bod (16:18), 7. Dubrovnik 1919. 20 bodova (21:22), 8. Orebić 19 bodova (18:20), 9. Croatia 18 bodova (27:22), 10. Župa dubrovačka 17 bodova (22:27), 11. Hajduk 1932. 15 bodova (13:19), 12. Žrnovo 4 boda (15:51).RASPORED 16. kolaNedjelja, 6. ožujka, Orebić: Orebić – Gusar, Gabrili: Croatia – Župa dubrovačka, Žrnovo: Žrnovo – ONK Metković, Gruda: Slaven – Hajduk 1932., Dubrovnik: Dubrovnik 1919. – Konavljanin, Krvavac: Maestral – Grk.T.V.
20. travanj 2024 09:48