ArhivVATERPOLO / FINAL FOUR REGIONALNE LIGE

PRIMORJE SLAVI Jugaši nestali u drugom poluvremenu

3. travnja 2015. - 23:45
1428089287primorje_jug8-110315
Prvo poluvrijeme Jugašima, koji su u drugom doživjeli potop. Jugov brod je sjajno otvorio finale. Dobio prvu četvrtinu s 2:0, u drugoj četvrtini imao tri pogotka prednosti (4:1), na poluvrijeme otišao s vodstvom (5:3). Nakon toga se nasukao na hridi Kantride. Izgubio čak 12:4 drugo poluvrijeme. U trećoj i četvrtoj četvrtini riječki sastav je nizao pogotke, dok su Jugaši malo po malo otpadali, bivali sve slabiji i slabiji. Prvo je početkom treće četvrtine treće isključenje napravio Miho Bošković, a na kraju iste i Andro Bušlje.Frano Vićan je digao rampu po tko zna koji put svom matičnom klubu, Cosmin Radu je bio sjajan (izabran je za najboljeg igrača Final foura), Xavi Garcia također. Naravno, i najbolji igrač lige, Sandro Sukno se istaknuo u finalu, pogotovo u napadu. Plus kad je već svima krenulo u nastavku, među junacima su se našli i Anđelo Šetka, Damir Burić, Petar Muslim... S druge strane vukli su Paulo Obradović i Nikola Janović. Međutim, nedovoljno za iznenađenje u Rijeci.Primorje EB je bez poraza otišlo do kraja u regionalnoj ligi. Treći put uzastopno su najbolji u najjačoj ligi svijeta. Klub s Kantride stigao je do svog desetog trofeja u povijesti. Jug je više nego pet puta bogatiji (51. trofej), ali Gruž je praznih ruku već dvije godine...FINALE Primorje EB – Jug CO 15:9RIJEKA Bazen Kantrida. Gledatelja 1700. Suci: Margeta (Kranj) i Periš (Split).PRIMORJE ERSTE BANKA: Vićan (8 obrana), Burić (2), Radu (3), Krapić, Peroš, Sukno (3), Muslim (1), Vrlić, Radetić, Elez (1), Šetka (2), Xavi Garcia (3), Lazović, Buljubašić. Trener: Ivan Asić.JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (3 obrane), Macan, Bošković, Janović (2), Younger, Fatović, Marković, Bušlje, Visković (2), Dobud, Bicari (1), Obradović (4), Popadić-Batina, Ivanković. Trener: Vjekoslav Kobeščak.Igrač više: Primorje EB 4/11, Jug CO 4/10.Peterci: Primorje EB 1/1, Jug CO 1/1.Četvrtine: 0:2, 3:3, 7:3, 5:1.POBJEDNICI REGIONALNE LIGE2009. Jug CO, 2010. Jadran Herceg Novi, 2011. Jadran Herceg Novi, 2012. PRO Recco, 2013. Primorje EB, 2014. Primorje EB, 2015. Primorje EBTonči Vlašić
26. travanj 2024 22:35