ArhivNOGOMETNA EUROPA / NJEMAČKA

PADERBORN SLAVI DUBROVČANINA Lakić srušio Augsburg!

12. travnja 2015. - 00:40
SC Paderborn 07 je nakon 'stoljeća' ostvario domaću pobjedu. Čekao je na nju od 2. studenog prošle godine kada je u Paderbornu u 10. kolu praznih ruku ostala berlinska Hertha (3:1). Nakon toga sedam utakmica kod kuće bez pobjede (tri remija i četiri poraza). Sad, napokon, u 28. kolu slavlje, osvojio je tri super važna boda za ostanak u igri za ostanak u Bundesligi, a do toga je stigao protiv sastava koji se bori za izlazak u Europu, FC Augsburga rezultatom 2:1.Prepun stadion, 14.444 gledatelja, drhtalo je zbog SC Paderborna do 48. minute. Tada je za 1:0 pogodio Elias Kachunga. Ali, samo četiri minute poslije sve je bilo na početku. Augsburg je izjednačio na 1:1. Srećom za domaćina, ni taj rezultat nije dugo potrajao. U 60. minuti za pobjedu je pogodio Srđan Lakić.Zanimljivo, kad je Lakić strijelac, Paderborn slavi. Lakić je tresao mrežu Hannovera 96 u gostima u 21. kolu. I tada je SC Paderborn slavio s 2:1. U jedanaest kola ovog proljeća dva pogotka Lakića i dvije pobjede SC Paderborna, koji je u preostalih devet utakmica ostvario dva remija i sedam poraza.Lakić je protiv FC Augsburga igrao do 77. minute. Kad je izlazio iz igre, naravno, zaradio je veliki pljesak s tribina. Osim napokon pobjede kod kuće sve u Paderbornu je razveselio potom i rezultat iz Hamburga gdje je Wolfsburg dobio HSV te su Lakić i ekipa napravili korak naprijed na tablici. Preskočili su HSV, nisu više pretposljednji, na poziciji koja vodi u niži rang (treći od dna razigrava za ostanak s trećeplasiranim sastavom Druge njemačke lige).EVO PORETKA ZAČELJA 12. FC Mainz 31 bod, 13. Koln (utakmica manje) 30 bodova, 14. SC Freiburg 29 bodova, 15. Hannover 96 29 bodova, 16. SC Paderborn 07 27 bodova, 17. HSV 25 bodova, 18. Stuttgart (utakmica manje) 23 boda.Do kraja je šest kola: SC Padreborn 07 dočekuje Werder, Wolfsburg i Stuttgart, a gost je Borussije Dortmund, Freiburga i Schalkea 04.T.V.
26. travanj 2024 07:36