ArhivVATERPOLO / SVJETSKA LIGA

DOBILI SVIH OSAM Sto posto Hrvatska

14. travnja 2015. - 21:10
Italija je u Poljudu prva postigla pogodak nakon čega ih je Hrvatska nanizala šest (kapetan Josip Pavić je u tom vremenu imao sedam obrana) te su naši vaterpolisti već sredinom druge četvrtine stigli do prednosti, koju je unatoč slabijoj igri u nastavku, u trećoj četvrtini, znali sačuvati.Hrvatska je još prije ogleda s Italijom u Splitu osigurala prvo mjesto u skupini, a još prije plasman na završni turnir Svjetske lige, koji će se od 23. do 28. lipnja igrati u Bergamu. Novim uspjehom protiv Italije naši vaterpolisti su nastup u kvalifikacijskoj skupini zaključili s maksimalnim učinkom (osam utakmica – osam pobjeda, doma i vanka bolji od Turske, Francuske, Crne Gore i Italije).Hrvatska u Poljudu nije bila kompletna. Izostali su od pozvanih Sandro Sukno, Marko Bijač, Petar Muslim, Damir Burić i Nikša Dobud (potonji zbog suspenzije FINA-e). Marko Macan, Paulo Obradović i Andro Bušlje su trojica Jugaša, koja su igrala protiv Italije. Prvi strijelac protiv Italije bio je Župljanin Maro Joković s 5 pogodaka.10. KOLO Hrvatska - Italija 14:11SPLIT Plivalište Poljud. Gledatelja 1.100. Suci: Alexandrescu (Rumunjska) i Marjay (Mađarska). Opunomoćenik: Šaronov (Rusija).HRVATSKA: Pavić (15 obrana), Bukić (1), Petković (1), Lončar (1), Joković (5), Buljubašić (2), Bušlje, Čagalj, Macan, Šetka (3), Obradović (1), Marcelić. Izbornik: Ivica Tucak.ITALIJA: Tempesti (7 obrana), Di Fulvio (1), Velotto, Figlioli, Giorgetti (2), Fondelli (1), Iacoppo (2), Gallo (2), Gitto (1), Luongo (1), Aicardi (1), Bruni, Del Luongo (2 obrane). Izbornik: Alessandro Campagna.Igrač više: Hrvatska 10/4, Italija 11/5.Peterci: Hrvatska 2/2, Italija 1/1.Četvrtine: 3:1, 5:2, 1:4, 5:4.POREDAK1. Hrvatska 24 boda/8 utakmica, 2. Italija 17 bodova/8 utakmica, 3. Crna Gora 10 bodova/7 utakmica, 4. Turska 3 boda/7 utakmica, 5. Francuska 3 boda/8 utakmica.T.V.
19. travanj 2024 09:02