ArhivTENIS / WTA TURNIR

DRAMA U PRAGU Ana Konjuh izbacila Belindu Bencic!

28. travnja 2015. - 20:10
Nakon što je odigrala sjajno u kvalifikacijama, ostvarila tri pobjede uz samo 11 izgubljenih gemova, bez izgubljenog seta, Ana Konjuh je svoj niz nastavila i u glavnom turniru. Sa 7:5, 6:7 (6) i 7:6 (3) dobila je sedmu nositeljicu, Belindu Bencic iz Švicarske, 34. tenisačicu svijeta te se plasirala u osminu finala 250.000 američkih dolara vrijednog WTA turnira u Pragu.Prava drama se odvijala u hladnom Pragu (svega tri stupnja). Ana je imala šest meč lopti u tie breaku drugog seta, potom nove tri u desetom gemu trećeg, odlučujućeg seta, a u dvanaestom gemu trećeg seta je spasila tri meč lopte. Na kraju je meč zaključila s pet poena u nizu te u tie breaku trećeg seta od 2:3 stigla do konačnih 7:3 nakon 2 sata i 44 minute igre!Ana je u juniorskoj konkurenciji dobila dva od tri meča protiv devet mjeseci i 19 dana starije Bencic, a ovo je bio prvi međusobni ogled u seniorskoj konkurenciji igračica koje su 2013. godine dominirale u juniorskoj konkurenciji: Ana je te godine osvojila Australian Open i US Open, a Bencic bila najbolja u Wimbledonu i Roland Garrosu.Malo opširnije o kretanju rezultata: Ana je povela u prvom setu sa 4:1, u trećem gemu je oduzela servis Belindi Bencic, ali je izgubila svoj u sedmom (spasila prve dvije, ali ne i treću break loptu). Kad je povela s 5:4, kiša je prekinula meč. Kad su se vratile na teren Bencic je servirala te izjednacila na 5:5. Potom je Ana spasila break loptu, a u dvanaestom gemu, na servis Bencic, od 0:30 stigla do break lopte i seta.U drugom setu break Ane u osmom gemu za vodstvo 5:3. Belinda je uzvratila u idućem, devetom u kojem je Ana servirala za meč te potom izjednačila na 5:5. Kako u iduća dva gema nije bilo breaka igrao se tie break: Ana je povela sa 6:0, ali je Bencic s osam poena u nizu izborila treći set.Na početku trećeg, odlučujućeg, Ana radi break. Potom gubi servis, ali u trećem novi break Dubrovkinje, koja je povela s 3:1 nakon što je spasila break loptu. Ana je vodila s 5:3, u desetom gemu imala nove tri meč lopte. Potom je Bencic u dvanaestom gemu imala tri meč lopte. Ana je uspjela izjednačiti na 6:6 te izboriti tie break.Tie break trećeg seta: 1:0, 2:1 i 3:2 za Bencic, a onda Ana: 3, 4, 5, 6 i 7!Za četvrtfinale Ana će se boriti s pobjednicom meča u kojem se sastaju 26-godišnja Julia Georges iz Njemačke, 66. tenisačica svijeta i 33-godišnja Čehinja Klara Koukalova, 84. sa svjetske rang liste.Tonči Vlašić
24. travanj 2024 06:31