ArhivVATERPOLO / FINALE DOIGRAVANJA ZA PRVAKA HRVATSKE

GRMI GRUŽ 'Suci su svojim odlukama u potpunosti izgubili kontrolu utakmice, na našu štetu'

17. svibnja 2015. - 12:20
Negativnim ću ocijeniti sudački kriterij. Bilo je ovo najlošije suđenje u tri utakmice. Suci su svojim odlukama u potpunosti izgubili kontrolu utakmice, na našu štetu. Sasvim je jasno da su nam u trećoj četvrtini isključena dva vrlo raspoložena igrača, svirana su dva peterca i to je odredilo tijek utakmice – službena stranica Juga donosi izjavu trenera Vjeka Kobešćaka nakon poraza u trećoj utakmici finala doigravanja, koja je u subotu navečer odigrana u Rijeci, a koju je Primorje dobilo s 9:8 te sad vodi u igri na tri pobjede s 2:1.Dva raspoložena igrača, koje spominje Kobešćak su Paulo Obradović i Marko Macan, a koji su u završnici treće četvrtine po ocjeni sudaca skrivili peterce. Kako su im to bile treće osobne pogreške, Macan, koji je postigao prva dva pogotka za Jug, te Obradović, koji je bio također strijelac dva pogotka, nisu više mogli pomoći suigračima. Obradović je skrivio peterac s kojim je Primorje smanjilo rezultat na 6:7, a Macan je minutu poslije skrivio peterac, koji je Anđelu Šetki obranio Jugov vratar Marko Bijač.I dok su igrači Juga u svojim prvim izjavama nakon utakmice isticali loše suđenje, riječki brod slavi Petra Muslima i Frana Vićana. Muslim je pogodio 46 sekundi prije kraja za konačnih 9:8, on je potpisao prva dva pogotka na utakmici za jedino vodstvo Primorja s dva razlike (2:0). Jug je u trećoj četvrtini bio na plus dva (7:5), a u zadnjoj četvrtini je vodio s 8:7. Vićan je prije pogotka Muslima za 9:8 skinuo zicer Jugovom Kanađaninu, Nicolasu Constantinu Bicariju, a u posljednjoj minuti u situaciji kada je Jug imao igrača više, obranama spriječio izjednačenje, zaustavio udarce Nikole Janovića i Miha Boškovića.Ukupno šest puta je rezultat u trećoj utakmici finala bio izjednačen. Primorje pri vodstvu 4:3 nije realiziralo peterac (Muslim je uzdrmao vratnicu).Primorje je realiziralo jedan od tri peterca te četiri od devet situacija s igračem više. Jugaši su imali pedesetpostotnu realizaciju igrača više: postigli su pet pogodaka iz deset situacija s igračem više.Vićan je imao 13 (službena stranica HVS-a) odnosno 14 obrana (izvještaj u Sportskim novostima), uglavnom četiri više od Bijača (9 odnosno 10 obrana).- Gledajući iz neutralnog kuta ovo je bila dobra utakmica i sve zajedno je pobjeda vaterpola. Nakon što se u prošloj utakmici Jug CO 'digao iz mrtvih' ovoga puta je Primorje EB zasluženo pobijedilo. Jug CO je imao dva gola prednosti, u završnici nije iskoristio vezana tri-četiri igrača više. Primorjaši nisu igrali na razini kao u nekim ranijim utakmicama, ali to je razumljivo u ovoj finalnoj seriji play offa kada sve počinje prevladati umor – izjavio je za riječki Novi list hrvatski izbornik Ivica Tucak.Jug na svojoj službenoj stranici piše: 'Činjenica da je Primorje odbilo TV prijenos sada ima potpuno drugo značenje. Srećom, snimka postoji. Konkretnije će se pisati o svemu kada snimka bude pregledana'.Nema sumnje kako će biti još riječi o trećoj utakmici finala. Četvrta se igra se u srijedu, 20. svibnja u Gružu. Jug poziva svoje navijače: 'No, nije gotovo. Znamo kako Dubrovnik i Dubrovčani reagiraju na nepravdu. Uz pomoć svojih navijača učinit ćemo sve da ponovno dovedemo rezultat u egal. Zato pozivamo sve navijače da dođu u srijedu u Gruž i pokažu kako se vole svoj klub i svoj Grad. Iz despeta!' - stoji na jug.hr.Ukoliko Jug dobije u srijedu igrat će se u subotu, 23. svibnja u Rijeci majstorica. Primorju EB pobjeda u Gružu donosi naslov prvaka...T.V.
26. travanj 2024 12:58