ArhivKOŠARKAŠKA EUROPA / ITALIJA

PERIĆ PRVI STRIJELAC Pobjedom počeo lov na polufinale

20. svibnja 2015. - 00:50
Umana Reyer Venezia, broj dva u doigravanju za naslov prvaka Italije, dobila je prvu utakmicu četvrtfinala. Kod kuće bila bolja od broja sedam, Cantua, i to sa 79:70 te vodi s 1:0 u igri na tri pobjede. Prvi strijelac sastava koji vodi legendarni talijanski igrač 70-ih, a potom trener (kao izbornik Italije je osvojio srebro na Olimpijskim igrama u Ateni 2004., broncu na Europskom prvenstvu 2003. u Švedskoj), danas 70-godišnji Carlo Recalcati, bio je, kao i mnogo puta ove sezone, Dubrovčanin Hrvoje Perić.Postigao je 14 koševa (šut za dva 2/3, za tricu 3/4, a slobodna bacanja 1/2), tome je dodao skok, asistenciju i dvije osvojene lopte. Perić je u igri proveo 23 minute.I u preostale tri prve utakmice četvrtfinala slavili su domaćini: broj jedan u doigravanju, EA7 Emporio Armani Milano protiv osmog nositelja, Granarolo Bologne, četvrti Trento protiv petog Sassarija te treća Reggio Emilia protiv šestog Enel Brindisija unatoč tome što su gosti dobili prvu četvrtinu sa čak 23 koša razlike (30:7!).U polufinalu pobjednik ogleda Umana Reyer Venezia - Cantu ide na pobjednika Reggio Emilia - Enel Brindisi.I u drugoj utakmici četvrtfinala Umana Reyer Venezia je domaćin (četvrtak, 21. svibnja). Potom su Perić i ekipa gosti u trećoj (subota, 23. svibnja) i u eventualnoj četvrtoj (ponedjeljak, 25. svibnja), dok bi se eventualna peta, majtsorica igrala u Veneciji (srijeda, 27. svibnja).T.V.
19. travanj 2024 06:19