ArhivVATERPOLO / SVJETSKA LIGA

OVO NAM NIJE TREBALO Brazil potopio Hrvatsku u Bergamu!

23. lipnja 2015. - 22:10
Možda će naši vaterpolisti na kraju osvojiti Svjetsku ligu u Bergamu te izboriti tim uspjehom nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Janieru iduće ljeto, ali teško će i s tim izbrisati iz lošeg sjećanja prvi nastup na završnom turniru. Poraženi su sa čak 17:10 od Brazila, koji je na kraju treće četvrtine imao i devet pogodaka viška (15:6). Zvuči nashvatljivo kako su u prve tri četvrtine Brazilci postigli 15 pogodaka iz 19 šuteva! Hrvatska je imala 13 puta igrača više i peterac, a Brazil u četiri četvrtine samo 3 puta igrača više.Rijetki su ovako teški porazi Hrvatske i u ogledima s najjačim reprezentacijama svijeta, konkurentima za sam vrh. Brazilu je ovo prvi uspjeh protiv Hrvatske u povijesti.U drugoj utakmici 1. kola naše skupine Mađarska je s 18:8 dobila Kinu. U srijedu, 24. lipnja igraju Kina - Brazil te Hrvatska - Mađarska, a u četvrtak, 25. lipnja Kina - Hrvatska te Brazil - Mađarska. U drugoj skupini su Srbija. Italija, SAD i Australija.U petak, 26. lipnja igraju se četvrtfinalni susreti (A1-B4, A2-B3, A3-B2 te A4-B1), u subotu, 27. lipnja polufinala, a u nedjelju, 28. lipnja utakmice za treće i prvo mjesto. Pobjednik turnira u Bergamu izborit će plasman na Olimpijske igre, koje se iduće godine igraju u Rio de Janeiru.SKUPINA 'A' Brazil – Hrvatska 17:10BERGAMO Otvoreno plivalište Italcementi. Gledatelja 100. Suci: Gomez (Italija) i Krapivin (Rusija).BRAZIL: Antonelli (3 obrane), Crivelli (1), G. Gomes, Alonso (1), Salemi, B. Gomes (2), Delgado (5), Santos (1), Rocha, Perrone (3), Guimaraes (1), Vrlić (3), Bezerra (3 obrane). Izbornik: Ratko Rudić.HRVATSKA. Pavić (2 obrane), Burić (1), Petković (2), Lončar (2), Joković (2), Bukić, Vukičević, Bušlje, Sukno (1), Paškvalin, Šetka, Obradović (2), Bijač (3 obrane). Izbornik: Ivica Tucak.Igrač više: Brazil 3/2, Hrvatska 13/7Peterci: Hrvatska 1/1Četvrtine: 3:3, 6:2, 6:1, 2:4.T.V.
27. travanj 2024 04:09