ArhivVATERPOLO / SVJETSKA LIGA

POLUFINALE Korak bliže Riju

26. lipnja 2015. - 21:45
Peterci su odlučivali, a u tom ruletu sreće Hrvatska je bila uspješna, dobila je Italiju, domaćina, te će igrati u polufinalu završnog turnira Svjetske lige. Kapetan Josip Pavić je imao nekoliko sjajnih obrana tijekom četiri četvrtine, a potom je obranio peterac u četvrtoj seriji. Kako nitko od četiri naša izvođača nije promašio, Hrvatska je sa 14:12 uspjehom u četvrtfinalu ostala u igri za naslovom pobjednika Svjetske lige.Hrvatska – Italija čak 3:0 ove sezone u Svjetskoj ligi. Naši su dobili obje utakmice u skupini, a sad i u drugom, završnom dijelu završnog turnira, kada se više nema pravo na pogrešku. Naši su bili bolji. Zaslužili su uspjeh. Italija je do peteraca stigla zahvaljujući nespretnosti Paškvalina na kraju, koji nije uspio u posljednjim sekundama pogoditi dva puta s dva metra, ali i nekim spornim odlukama sudaca, pogotovo u završnici utakmice.Hrvatska je u završnici bila bez Sandra Sukna, koji je isključen zbog prigovora i to nakon što je 3 minute i 51 sekundu prije kraja pogodio za vodstvo 9:8. Nakon toga obrana Josipa Pavića te pogodak u idućem napadu Luke Lončara, koji se sjajno oslobodio čuvara na poziciji centra. Talijani su zahvaljujući isključenjima naših došli do izjednačenja 19 sekundi prije kraja. Kako Paškvalin nije bio spretan u samoj završnici, odlučivali su peterci. Srećom, tu naši nisu niti jednom pogriješili.U polufinalu će igrati protiv SAD-a, koji su dobili s 8:7 Mađarsku. U drugom polufinalu igrat će Brazil, koji je dobio Australiju s 9:8 i pobjednik susreta Srbija - Kina.ČETVRTFINALE Hrvatska - Italija 14:12/10:10BERGAMO Otvoreno plivalište Italcementi. Gledatelja 1.000. Suci: Alexandrescu (Rumunjska) i Krapivin (Italija). Opunomoćenik: Šoštar (Srbija).HRVATSKA: Pavić (12 obrana), Burić, Petković, Lončar (2), Joković (1), Bukić, Vukičević, Bušlje (2), Sukno (2), Paškvalin, Šetka (1), Obradović (1), Bijač. Izbornik: Ivica Tucak.ITALIJA: Tempesti (6 obrana), Di Fulvio (3), Velotto, Figlioli, Giorgetti (2), Fondelli, Presciutti, Gallo (1), Gitto, Luongo (1), Aicardi (1), Baraldi (1), Del Lungo. Izbornik: Alessandro Campagna.Igrač više: Hrvatska 12/7, Italija 14/5Peterci: Hrvatska 2/1, Italija 1/1Četvrtine: 3:1, 2:5, 3:0, 2:4.PETERCIPrva serija: 10:11 Luongo, 11:11 Joković, druga serija: 11:12 Presciuti, 12:12 Petković, treća serija: 12:12 Gallo (okvir gola), 13:12 Šetka, četvrta serija: 13:12 Di Fulvio (obrana Pavić), 14:12 Vukičević.T.V.
24. travanj 2024 06:20