ArhivVATERPOLO / SVJETSKO PRVENSTVO 2015.

NAŠI DOBILI KANADU Sukno prvi zatresao mrežu na SP-u

27. srpnja 2015. - 11:45
1375563555DV_OBRADOVIC_02
Hrvatska je pobjedom otvorila nastup na Svjetskom prvenstvu u Kazanju. U prvoj utakmici turnira vaterpolista opravdala je ulogu favorita protiv Kanade (12:7). Za dva dana je čeka ogled s Brazilom, a u petak, 31. srpnja igra u zadnjem kolu natjecanja u skupini s Kinom. Prvo mjesto u skupini izravno vodi u četvrtfinale. Drugi i treći u skupini će razigravati za prolaz među osam najboljih.Prvi pogodak na Svjetskom prvenstvu u ruskom Kazanju postigao je nakon minutu i 33 sekunde igre utakmice otvaranja Sandro Sukno. Zatresao je mrežu suparnika iz peterca. Prethodno je Maro Joković asistirao Luki Lončaru na kojem je napravljen prekršaj za najstrožu kaznu. I u idućem napadu Hrvatska je izborila peterac, ali Maro Joković nije bio uspješan protiv Dušana Aleksića, koji je uz pomoć stative uspio obraniti udarac. Kanada je potom izjednačila na 1:1 prekrasnim lobom svog najboljeg igrača, Kevina Grahama.Hrvatska je odgovorila pogotcima Luke Lončara te Paula Obradovića s igračem više. Naši nakon toga nisu više ispuštali prednost. Prvu četvrtinu je Hrvatska dobila sa 4:2, drugu još uvjerljivije (6:2). Drugo poluvrijeme naši nisu bili tako dobri u napadu te je i dalje najuvjerljivija pobjeda ostvarena protiv Kanade na Svjetskim prvenstvima ona iz Montreala 2005. (19:4).Ukupno je ovo bio peti ogled Hrvatske i Kanade na SP-a, a ukupno deseti računajući i druga natjecanja. Svih deset ogleda je dobila Hrvatska.1. KOLO Hrvatska – Kanada 12:7KAZANJ Suci: Radoslaw Koryzna (Poljska) i German Moller (Argentina).HRVATSKA: Pavić (14 obrana), Burić (1), Petković(1), Lončar (2), Joković, Bukić (2), Muslim (2), Bušlje, Sukno (1), Paškvalin (1), Šetka, Obradović (2), Bijač. Izbornik: Ivica Tucak.KANADA: Randall (5 obrana), Kudfaba (1), Vikalo (1), Bicari (1), Boyd, Lapins, Taschereau, Graham (1), Halajian, Conway (3), Torakis, McElroy, Aleksić (1 obrana). Izbornik: Aleksandar Bešlin.Igrač više: Hrvatska 4/1, Kanada 4/2Peterci: Hrvatska 2/1, Kanada -Četvrtine: 4:2, 6:2, 1:0, 1:3.T.V.
20. travanj 2024 13:51