ArhivKOŠARKA / PRVI DUBROVČANIN U NBA

DEBI U AMWAY CENTRU Hezonja pogađao i zakucao

4. listopada 2015. - 10:25
Mario Hezonja je pogađao i zakucao za Orlando Magic protiv Charlote Hornetsa u prvoj utakmici 'zagrijavanja' za novu NBA sezonu, ujedno svom debiju u Amway centru u Orlandu.Hornetsi su pred 14.942 gledatelja bili uspješniji od domaćina sa 106:100. 20-godišnji Dubrovčanin, peti pick ovogodišnjeg drafta, igrao je 10 minuta te za to vrijeme postigao 9 koševa (šut iz igre 4/6: za dva 3/4, a za tricu 1/2). Dodao je tome prvi Dubrovčanin u NBA-u jedan skok i jednu ukradenu loptu.Hezonja nije počeo u prvoj petorci. U igru je ušao 6:48 prije kraja prve četvrtine. U svom debiju prvo je šutirao za tricu i pogodio...Nova NBA sezona počinje 28. listopada. Prvi gost i suparnik Orlanda bit će Washington Wizards 28. listopada. Dva dana poslije Hezonja i ekipa opet igraju doma. Stiže im Oklahoma City Thunder, a dva dana nakon druge utakmice duge, duge sezone, Magic ide u Chicago gdje ga čekaju Bullsi...Orlando Magic će tijekom priprema odigrati ukupno osam utakmica. Drugi suparnik bit će mu 7. listopada Miami Heat u Louisvilleu. Potom igra protiv Indiane u Indianapolisu (8. listopada), Houstona u Hidalgu (11. listopada), pa drugi put protiv Miami Heata, ovaj put u svom Away centru (13. listopada). Nakon toga, 17. listopada, putuje u Rio de Janeiru gdje je gost brazilskog Flamenga. Na kraju zagrijavanja igra dvije utakmice kod kuće: New Orleans (21. listopada) i Memphis (23. listopada).T.V.
16. travanj 2024 09:13