ArhivTENIS / FED CUP 2016.

BOLJE I O TURSKE Treba dobiti i Izrael

4. veljače 2016. - 22:15
Nova pobjeda FED Cup reprezentacije Hrvatske u skupini 'C' turnira prve skupine Euroafričke zone, koji se igra u Izraelu. Nakon što je s 2:1 dobila Estoniju, Hrvatska je istim rezultatom bila bolja u 2. kolu od Turske. Kako je Izrael nakon poraza na startu od Turske s 2:1 dobio s 3:0 Estoniju, našim tenisačicama za prvo mjesto u skupini treba i uspjeh protiv domaćina, Izraela, u posljednjem nastupu u skupini.Protiv Turske, kao i dan prije protiv Estonije, sve isto. Prvi bod za Hrvatsku osvojila je Tena Lukas, a nakon što je suparnik izjednačio, Ana Konjuh i Darija Jurak su u parovima opet osigurale pobjedu Hrvatskoj.Redom, protiv Turske je debitantica u reprezentaciji Lukas sa 7:6 (4) i 7:5 dobila Ipek Soylu. Nakon toga je Konjuh izgubila od Cagla Buyukakcay s 2:1 u setovima. Turkinja je dobila prvi set sa 6:3, potom je Ana izjednačila na 1:1 (bila bolja u drugom setu sa 6:2), a u trećem, odlučujućem, još jednom 6:3 za Buyukakcay. Na kraju, u odluci o pobjedniku susreta, Konjuh i Jurak su bile bolje od Buyukakcay i Pemire Ozgen sa 7:5 i 6:3. Turkinjama je pobjeda protiv Hrvatske osiguravala kolo prije kraja prvo mjesto u skupini.POREDAK1. Hrvatska 4 boda (4:2), 2. Izrael 2 boda (4:2), 3. Turska 2 boda (3:3), 4. Estonija bez boda (1:5).T.V.
20. travanj 2024 08:40