ArhivMALI NOGOMET / EURO 2016.

STANKOVIĆ LJUT Suđenje ne smijem komentirati, a ovo što igra Kazahstan je...

5. veljače 2016. - 22:25
1454703436MATO_STANKOVIC_BG_02
Čestitao bih Kazahstanu na pobjedi, ali moram reći, kako je način igre Kazahstana anti propaganda našeg sporta. Kad bi svi igrali s 'letećim' vratarom, nitko ne bi gledao futsal - tako je konferenciju za novinare počeo nakon poraza 4:2 od Kazahstana naš izbornik, Konavljanin Mato Stanković.- Što se same utakmice tiče, volio bih da svi pogledaju šestu i sedmu minutu. Tu je prelomljena utakmica. U jednom trenutku nastavka smo se raspali, nismo bili pravi, i to je Kazahstan znao kazniti te je stigao do tri pogotka prednosti, a to je onda bilo teško nadoknaditi – dodao je Stanković. Reagirao je na konstataciju kako je Hrvatska protiv Kazahstana propustila svoju priliku izboriti četvrtfinale.- Nećemo se predati. U posljednjih nekoliko godina smo odigrali dosta dobrih utakmica s jakim reprezentacijama te ćemo pokušati to isto i protiv Rusije – jasan je naš izbornik, a potom se opet vratio na dvije spomenute minute prvog poluvremena, šestu i sedmu, i to nakon što je upitan da komentira suđenje. Prvo je rekao kako suđenje ne smije komentirati.- Ja ne smijem, ali pogledajte što se događalo u šestoj i sedmoj minuti utakmice te donesite zaključak. Što se tiče pitanja o Dariju Marinoviću i njegovoj ozljedi. Imali smo problem s Marinovićem u Osijeku u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo kad je bio ozlijeđen. Marinović je ovdje stigao spreman. Ne smijemo se vaditi na ozljede – zaključio je hrvatski izbornik te spomenuo kako nismo bili strpljivi nakon izjednačenja te kako nas je to koštalo drugog primljenog pogotka, kojeg je Kazahstan postigao samo 15 sekundi nakon što je na 1:1 poravnao Vedran Matošević. Stanković je Hrvatsku 2012. u Hrvatskoj odveo do polufinala i četvrtog mjesta, prije dvije godine u Belgiji do četvrtfinala u kojem je 'mini vatrene' zaustavila Italija. U Beogradu Italija brani naslov dok će Hrvatska pokušati nakon poraza na startu od Kazahstana izboriti još jednom, treći put zaredom drugi krug, bez obzira što za to treba izbaciti Rusiju, aktualnog doprvaka, a što se čini kao nemoguća misija.BEOGRAD Tonči Vlašić
25. travanj 2024 11:10