ArhivVATERPOLO / DRUGA UTAKMICA FINALA PH: PRIMORJE EB - JUG CO 5:7

BREAK JUGA NA KANTRIDI Gruž na korak do naslova!

23. travnja 2016. - 23:40
Jug CO je na korak do osvajanja naslova prvaka Hrvatske. Vodi u finalu doigravanja, koje se igra na tri pobjede, s 2:0. Tri dana nakon 12:9 uspjeha u Gružu, Jug je dobio Primorje EB i u njegovom domu, i to sa 7:5. Treća utakmica finala igra se u srijedu, 4. svibnja u Dubrovniku. U Gružu će ovih dana staviti hladiti šampanjac kako bi bio spreman za iduću utakmicu budući im nova pobjeda donosi treći trofej ove sezone.Riječko Primorje EB je zadnje dvije sezone uzelo sve tri domaća trofeja (Kup Hrvatske, Regionalnu ligu i prvenstvo Hrvatske). Prva dva trofeja, Kup Hrvatske i Regionalnu ligu, momčad s Kantride nije uspjela obraniti. Oba su već uzeli Jugaši, i to su oba puta u finalu do trofeja stigli pobjedama baš protiv Primorja.Tri četvrtine druge utakmice finala doigravanja Primorje nije dozvolilo Jugu bijeg. Treba priznati kako Jug nije u prve tri četvrtine bio taj koji je trebao pobjeći. Međutim, imao je Vjeko Kobešćak raspoloženog Marka Bijača na vratima, a u napadu Mara Jokovića. Kad se njima dvojici pridružio Felipe Perrone, nestali su izgledi Primorja da može ostvariti pozitivan rezultat.DRUGA UTAKIMICA FINALA Primorje EB – Jug CO 5:7RIJEKA Bazen Kantrida. Gledatelja 800. Suci: Massimiliano Caputi (Italija) i Vojin Putniković (Srbija).PRIMORJE ERSTE BANKA: Vićan (9 obrana), Burić (1), Radu, Krapić, M. Vrlić, Vukičević, Muslim, Petrović, Dedović (1), Echenique (2), Šetka, Bošković (1), Jelovina, Buljubašić. Trener: Ivan Asić.JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (13 obrana), Macan, Fatović, Lončar, Joković (3), Garcia, Marković, Ivanković, Bautović, Perrone (3), Benić, Obradović, Popadić, J. Vrlić (1). Trener: Vjeko Kobešćak.Igrač više: Primorje EB 10/3, Jug CO 8/4Peterci: Primorje EB -, Jug CO 1/0.Četvrtine: 2:2, 1:1, 2:2, 0:2.GOL PO GOLPrva četvrtina: 1:0 Echenique ((2/igrač više), 1:1 Joković (4/igrač više), 2:1 Bošković (4/izvanka), 2:2 J. Vrlić (7), druga četvrtina: 2:3 Joković (15/izvanka), 3:3 Burić (16/izvanka), treća četvrtina: 3:4 Perrone (17/igrač više), 4:4 Dedović (18), 4:5 Perrone (20/igrač više), 5:5 Echenique (23), četvrta četvrtina: 5:6 Joković (26/izvanka), 5:7 Perrone (29/igrač više).T.V.
19. travanj 2024 01:47