ArhivKOŠARKAŠKA EUROPA / ŠPANJOLSKA

REAL UTIŠAO BLAUGRANU Tomić najbolji, ali...

24. travnja 2016. - 16:45
1461502940BAR-RMB_1
Odličnu utakmicu odigrao je Ante Tomić protiv Real Madrida u Blaugrani u 29. kolu španjolskog prvenstva. Ostvario je novi 'double double' ove sezone. Postigao je 19 koševa uz samo jedan promašaj iz igre (šut za dva 7/8) i jedno neiskorišteno slobodno bacanje (5/6). Zatim, imao 12 skokova, 1 asistenciju i 1 blokadu. Valorizacija 31. Međutim, to nije pomoglo da i drugi put u ligaškom dijelu sezone Barcelona savlada Real Madrid.Kraljevski klub je uzvratio Barceloni za poraz kod kuće u prvom dijelu. Tada je bilo 91:84 u Madridu za Barcelonu, a sad 91:86 u Blaugrani za Real Madrid, koji je do pobjede stigao sjajnom posljednjom četvrtinom, koju je dobio s 28:15. Barcelona je odlično otvorila utakmicu. Već u prvoj četvrtini je imala u dva navrata plus 10 (22:12 i 24:14), u drugoj četvrtini i 16 koševa viška (36:20) te osam koševa prednosti na kraju treće četvrtine (71:63). Međutim, sredinom posljednje četvrtine Real Madrid je imao 10 koševa više (87:77), kasnije i 11 više (91:80)…Barcelona je i dalje vodeći sastav lige. S utakmicom manje ima 25 pobjeda i 3 poraza. Druga je Valencia s 24 pobjede i 4 poraza (utakmica manje), treći Real Madrid ima 24 pobjede i 5 poraza, četvrti je Laboral s 20 pobjeda i 8 poraza... Barcelona dočekuje Laboral u zaostaloj utakmici, sastav od kojeg je izgubila u prvom dijelu s 87:79. Do kraja ligaškog dijela prvenstva ima ići u goste Valenciji, koja je slavila u Blaugrani s 94:91.T.V.
24. travanj 2024 18:29