ArhivKOŠARKA / KADETSKO PH

NOVI USPJEH DUBROVNIKA Kadeti izborili polufinalni turnir!

Piše PSD.
24. travnja 2016. - 18:55
Kadeti Košarkaškog kluba Dubrovnika zauzeli su treće mjesto na prvenstvu regije jug, prvenstvu Dalmacije te su se plasirali u daljnje natjecanje. Među deset najboljih su sastava u državi. Igrat će u jednoj od dvije polufinalne skupine prvenstva Hrvatske.Nastup u Dugopolju počeli su porazom od Splita s 82:61, a u odluci, tko će biti drugi u skupini, tj. tko će u polufinale, dobili su šibenski Jolly sa 78:59 te su se plasirali u drugi, završni dio prvenstva. U polufinalu su igrali sa Zadrom, pobjednikom druge skupine. Poraženi su s 89:65 nakon čega ih je čekao ogled sa splitskim Adriaticom za treće mjesto, posljednje koje je vodilo u daljnje natjecanje. Tu utakmicu je Dubrovnik dobio sa 69:54 te sad slavi.Kadeti su tako nastavili niz uspjeha mlađih uzrasta Dubrovnika ove sezone. Juniori su prije neki dan zauzeli peto mjesto u državi, bili najugodnije iznenađenje prvenstva. Sad su kadeti među deset najboljih, a od 5. do 8. svibnja, kada se igraju polufinalni turniri, svaka nova pobjeda donijet će im još bolji plasman.Uspjeh na regionalnom prvenstvu Dubrovnik je ostvario u sastavu: Leo Ferri, Leo Arslanagić, Antonio Petrović, Damir Sarić, Luka Brbora, Marko Radulović, Niko Stasjuk, Igor Marinković, Vlaho Šojka, Filip Vujičić, Marko Ajduković i Petar Koprivica. Trener kadeta Dubrovnika je Pero Jejina, a pomoćni trener Željko Vreća.T.V.
26. travanj 2024 12:12