ArhivNOGOMET / ŽUPANIJSKI KUP

NERETVANAC PROŠETAO PLOČAMA Prekrasna utakmica u Čibači, korčulanski derbi Zmaju

27. travnja 2016. - 21:00
1461775246KUP_ZUPA_CROATIA_09
Neretvanac, Župa dubrovačka i BŠK Zmaj su izborili polufinale Županijskog kupa, pridružili se SOŠK-u 1919., koji je bez igre ušao među četiri najbolja. Opuzenci su slavili sa čak 5:1 u Pločama protiv Jadrana LP, Župa dubrovačka je na svom terenu sa 4:3 bila bolja od Croatije iz Gabrila, dok je BŠK Zmaj ostvario uspjeh u Smokvici protiv domaćeg Jadrana 1929. s 1:0. Ždrijebom će biti izvučeni parovi polufinala.Trećeligaški ogled u Pločama za pobjednika Županijskog kupa skupina Neretva pripao je uvjerljivo Opuzencima. Neretvanac je već nakon prvog poluvremena imao prednost 3:0. U 20. minuti je prvo mrežu domaćina pogodio Stjepan Lončar, a u 38. i 45. minuti strijelac je bio Ivan Kvesić. Početkom nastavka Ivan Sutić Galić je smanjio prednost Neretvanca, koji je do kraja utakmice postigao još dva pogotka, i to oba Nedjeljko Kešina. Prvog u 75., a drugog u 86. minuti za konačnih 5:1.Pogodak više vidjeli su gledatelji u Čibači. Župa dubrovačka je dobila Croatiju sa 4:3, a nakon utakmice pljeskalo se jednima i drugima. Župa dubrovačka je vodila s 1:0, Croatija s 2:1, pa Župa dubrovačka s 3:2, a nakon izjednačenja na 3:3, Velimir Kajba je pogodio za pobjedu i prolaz Župe dubrovačke. Redom, prvo dva prekrasna pogotka. Ante Kovačić je naciljao s vrha kaznenog prostora mrežu Croatije za vodstvo Župe dubrovačke u 11. minuti. Potom još ljepši pogodak na drugoj strani za 1:1. Vlaho Grbešić je bio strijelac u 21. minuti s još veće udaljenosti. Deset minuta poslije Tomislav Marinović donosi prednost gostima. U nastavku utakmice Velimir Kajba je izjednačio na 2:2 u 53. minuti, a u 57. minuti Ante Kovačić svojim drugim pogotkom donosi novu prednost domaćinu. Croatija je izjednačila u 80. minuti pogotkom Petra Matane, koji je u 68. minuti ušao u igru. Pobjednik je odlučen tri minute prije kraja. Opet je domaćina razveselio Velimir Kajba.U Smokvici finale skupine Lastovo - Korčula odlučio je Frenk Žanetić. Njegovim pogotkom u 18. minuti utakmice trećeligaš, BŠK Zmaj, dobio je domaćina, Jadrana 1929., županijskog prvoligaša. Zanimljivo, gosti su kraj utakmice dočekali s devetoricom. U 85. minuti je zbog drugog žutog kartona isključen Marko Vrkić, a u 88. minuti je drugi žuti dobio i Domagoj Perica. Nakon toga je zbog protesta s klupe BŠK Zmaj udaljen Vinko Šeparović, pričuvni vratar.Branko Kulidžan / Tonči Vlašić
20. travanj 2024 07:42