ArhivKOŠARKA / KADETSKO PH

PRVA POBJEDA Dubrovnik okrenuo Cedevitu

6. svibnja 2016. - 19:10
1462542664KADETI_KK_DUBROVNIK_2016_-_11
U Gospinom polju radost kadeta Dubrovnika, koji su u 4. kolu polufinalnog turnira skupine 'B' prvenstva Hrvatske ostvarili uspjeh protiv zagrebačke Cedevite sa 70:66 (12:18, 15:10, 22:16, 21:12). Dubrovnik je utakmicu otvorio s pet promašenih zicera. Promašivao je i slobodna bacanja. Cedevita je početkom nastavka imala čak 16 koševa viška. Potom je ona počela promašivati te raditi greške u koracima. Dubrovnik je pogodio nekoliko trica. Odigrao uz to vrlo dobro u obrani. Dobio je zadnjih pet minuta treće četvrtine sa 16:7 te stigao uoči zadnje četvrtine na samo pet koševa zaostatka (54:49). Iako je Cedevita sa 4:0 počela posljednju četvrtinu, povela 58:49, Dubrovnik je u zadnjih sedam minuta utakmice napravio 21:8 te stigao do slavlja.Nije očekivano išlo Dubrovniku u prva dva nastupa, protiv Splita a pogotovo Zagreba, dva za koplje najbolja sastava skupine, koji će na završni turnir prvenstva Hrvatske, Final four. Sad kad je iznenadio Cedevitu, četvrtoplasirani sastav regije centar, ima priliku pobjedom u posljednjem kolu protiv Slavonskog Broda 1946., prvaka regije istok, zauzeti treće mjesto u skupini 'B' te sezonu zaključiti petim ili šestim mjestom u državi.Filip Vujičić je s 27 koševa bio prvi strijelac Dubrovnika i utakmice. Odigrao je svih 40 minuta. Plus, imao je 9 koševa, 5 izgubljenih, 8 osvojenih lopti i 2 blokade. Na njemu je napravljeno 7 prekršaja. Petar Koprivica je već u prvoj četvrtini napravio tri osobne pogreške, ali je uspio izdržati do kraja. I on je odigrao čitavu utakmicu. Ubacio je 18 koševa, i na njemu je napravljeno 7 prekršaja, imao je 4 osvojene, 2 izgubljene lopte i 2 asistencije. Dvoznamenkasti u napadu je bio i Antonio Petrović (11 koševa). Istaknuo se Luka Brbora, koji je postigao 6 koševa, dok su Damir Šarić i Vlaho Šojka ubacili po 4. Još su protiv Cedevite pod vodstvom Pera Jejine i Željka Vreće igrali Igor Marinković i Marko Ajduković. Antun Muhoberac, Leo Arslanagić, Vlaho Miljanić i Niko Stasjuk nisu ulazili u igru.DUBROVAČKA SKUPINARezultati, srijeda, 4. svibnja, 1. kolo: Slavonski Brod 1946. – Cedevita 56:83, Split – Dubrovnik 71:52, četvrtak, 5. svibnja, 2. kolo: Zagreb – Slavonski Brod 1946. 106:53, Cedevita – Split 63:85, 3. kolo: Dubrovnik – Zagreb 56:97, Slavonski Brod 1946. – Split 48:101. petak, 6. svibnja, 4. kolo: Cedevita – Dubrovnik 66:70, Zagreb – Split 84:75.POREDAK 1. Split 7 bodova (3 pobjede / 1 poraz, +85), 2. Zagreb 6 bodova (3 pobjede / bez poraza, +103), 3. Cedevita 4 boda (1 pobjeda / 2 poraza, +1), 4. Dubrovnik 4 boda (1 pobjeda / 2 poraza, -56), 5. Slavonski Brod 1946. 3 boda (bez pobjede / 3 poraza, -133).Raspored, subota, 7. svibnja, 5. kolo, 9 sati: Dubrovnik – Slavonski Brod 1946., 11 sati: Cedevita – Zagreb.T.V.
24. travanj 2024 16:01