ArhivKOŠARKAŠKA EUROPA / ŠPANJOLSKA

BARCA JE BROJ JEDAN Tomić s vrha kreće po drugi naslov prvaka Španjolske

22. svibnja 2016. - 16:40
Barcelona Lassa je nadigrala Iberostar Tennerife u svojoj Blaugrani s 93:58 te će s prve pozicije u doigravanje za prvaka. Prvo ime domaćina bio je Ante Tomić, koji je za samo 14 minuta i 57 sekundi provedenih u igri, postigao 12 koševa (šut za dva 5/7, slobodna bacanja 2/2), imao 7 skokova, 4 asistencije, 3 osvojene lopte i 2 blokade (valorizacija 27).U 34 utakmice ligaškog dijela prvenstva Barcelona Lassa je ostvarila 29 pobjeda i 5 poraza. Isti učinak ima i Real Madrid, koji je drugi jer je slabiji od Barcelone Lassa u međusobnim ogledima. Treće mjesto je pripalo Valenciji s 28 pobjeda i 6 poraza…Tomić i ekipa će u četvrtfinalu igrati protiv Fuenlabrade, a ako budu uspješni, u polufinalu ih čeka bolji iz ogleda Laboral Kutxa - Gran Canaria. Preostala dva para četvrtfinala su Real Madrid – Murcia te Valencia – Unicaja.TOMIĆ TREĆI NAJBOLJI IGRAČ LIGETomić je po valorizaciji treći najbolji igrač ligaškog dijela španjolskog prvenstva. Uz to je treći i na listi najboljih skakača lige. Nastupio je u 33 utakmice. U prosjeku je postizao 10.7 koševa i imao 7.3 skoka, a igrao samo 21 minuta po utkmici. Tomić je u Španjolskoj od početka 2010. godine kada je dres Zagreba zamijenio dresom Real Madrida. U ljeto 2012. prešao je u Barcelonu s kojom je 2014. godine prvi i jedini put do danas slavio naslov prvaka Španjolske.T.V.
23. travanj 2024 23:42