ArhivNOGOMET / PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

JADRAN 'ČESTITAO' GOŠKU Prvak dobio dva pogotka i pokal u Smokvici

Piše PSD.
22. svibnja 2016. - 20:40
Finula je sezona 2015./16. u Prvoj županijskoj ligi. GOŠK-u je uručen pokal prvaka u Smokvici nakon što je izgubio od domaćeg Jadrana 1929. s 2:0. Do gostovanja u Smokvici samo se Maestral mogao pohvaliti kako je dobio prvaka, i to s 2:0 u prvom dijelu sezone na svom terenu u Krvavcu, a sad to isto može i Jadran 1929., kojem su uspjeh donijeli pogotcima Antonio Pecotić u 50. te Marin Laus Bambo u 80. minuti.Najveći derbi u Konavljana, Konavljanin - Slaven, pripao je Čilipljanima. Konavljanin je na svojoj Šupjaci slavio s 3:1. Sva četiri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Prvi strijelac lige, Goran Šorgić, postigao je dva pogotka za Konavljanin, a jedan Davorin Krešić, i to iz kaznenog udarca. Strijelac za Slaven, za 1:1, bio je Ivo Mostahinić. Šorgić je 'zlatna kopačka' sa 16 pogodaka.ONK Metković je na Korčuli tražio pobjedu protiv Hajduka 1932., kojom je mogao čak do drugog mjesta. Međutim, nije uspio. Vratio se iz Vele Luke praznih ruku. Hajduk 1932. je poveo u 51. minuti pogotkom Damira Gugića, u 63. minuti na 2:0 je poviso Hrvoje Gugić, dok je Nikola Jelčić bio strijelac za ONK Metković u 75. minuti. Što nije uspjelo Metkovcima, jest Croatiji iz Gabrila. Njoj je bod u Čibači bio dovoljan za drugo mjesto. Na Taranteli je odigrala protiv domaće Župe dubrovačke 1:1. Frane Lojić je pogodio za vodstvo momčadi iz Gabrila u 24. minuti, a izjednačio je dvanaest minuta poslije Ante Kovačić. Domaćin je kraj dočekao s desetoricom. Isključen je u deset minute prije kraja Velimir Kajba.U posljednjih 90 minuta sezone radovao se i Maestral, koji je u derbiju začelja dobio Grka te je izbjegao pretposljednje mjesto.SEMAFOR 22. koloPetak, 20. svibnja, Orebić: Orebić – Gusar 1:0, nedjelja, 22. svibnja, Vela Luka: Hajduk 1932. – ONK Metković 2:1, Smokvica: Jadran 1929. – GOŠK 2:0, Krvavac: Maestral – Grk 2:1, Čilipi: Konavljanin – Slaven 3:1, Čibača: Župa dubrovačka – Croatia 1:1.POREDAK1. GOŠK Dubrovnik 54 boda (45:7), 2. Croatia Gabrili 38 bodova (39:33), 3. Gusar Komin 37 bodova (46:30), 4. ONK Metković 35 bodova (30:22), 5. Župa dubrovačka 32 boda (36:26), 6. Konavljanin 32 boda (44:40), 7. Orebić 27 bodova (28:30), 8. Hajduk 1932. 26 bodova (28:42), 9. Maestral 25 bodova (26:46), 10. Slaven 23 boda (38:43), 11. Jadran 1929. Smokvica 23 boda (30:48), 12. Grk 18 bodova (23:46).T.V.
26. travanj 2024 03:39