ArhivNOGOMETNA EUROPA / TURSKA

NIŠTA OD FINALA Pogodili smo vratnicu, imali pet dobrih prilika...

24. svibnja 2016. - 12:40
Nije uspio Balikesirspor, sastav za kojeg igra 25-godišnji Tomislav Glumac iz Mokošice, izboriti finale razigravanja za posljednje, treće mjesto koje vodi iz Druge turske lige u najviši rang turskog nogometa. Nakon što je prvu utakmicu polufinala kod kuće odigrao bez pogodaka, poražen je u uzvratu kod Alanyaspora s 1:0.- U prvih deset minuta utakmice pogodili smo vratnicu te imali još dvije 'mrtve' prilike. Nakon toga su oni držali loptu te stvarali prilike.Domaćin je postigao pogodak u 58. minuti.- Pogodili su s 25 metara u same rašlje.Glumac je na kraju mogao biti junak Balikesirspora.- U 90. minuti sam tukao glavom s jedno sedam metara i promašio. Nažalost, imali smo pet dobrih prilika…Alanyaspor će igrati u finalu. Finale se igra 27. svibnja na neutralnom terenu. Jedna utakmica. Suparnik će joj biti Adana Demirspor, koji je bio četvrti u prvenstvu, a koji je izbacio u polufinalu petoplasirani Elazigspor. Prva utakmica 3:2 za Elazigspor na njegovom terenu, a uzvrat 2:1 za Adana Demirspor, koji je prošao dalje zahvaljujući pogotku više u gostima.- Što se tiče našeg polufinala, Alanyaspor je bolja momčad. Zasluženo idu dalje. Teško možeš nešto očekivat kad ne postigneš pogodak. Ponavljam, imali smo pet dobrih prilika za pogodak u uzvratu.Prošle sezone Balikesirspor je ispao iz Super lige. Nakon prvog dijela sezone bio je osmi iako je izgubio samo dvije od sedamnaest utakmice, međutim, čak deset puta je odigrao neodlučeno i to je razlog zbog čega nije bio bolje plasiran (pet pobjeda, deset remija i dva poraza). Uoči nastavka se pojačao. Iako je proljetni dio počeo pobjedama, poslije nije išlo kako su željeli. Četiri kola prije kraja ligaškog dijela, nakon što je izgubio u gostima od zadnje, otpisane Karsyake, vodstvo kluba je potjerao četvoricu igrača radi nezalaganja te tučnjave na terenu nakon utakmice. Ipak, budući je Balikesirspor dobio zadnje tri utakmice, izborio je doigravanje, što nitko nakon spomenutog poraza od fenjeraša nije očekivao. Međutim, oslabljen, bez četvorice kažnjenih te uz to trojice ozlijeđenih, krenuo je u doigravanje, ali nije uspio.Za Glumca je tako sezona završena. Prije pola godine potpisao je novi četverogodišnji ugovor s Balikesirsporom. Naravno, ako stigne bolja ponuda, tada će promijeniti dres. U prvom dijelu sezone izabran je u najbolju momčad lige, bio je najbolji stoper. Glumac je u Balikesirsporu od početka 2015. godine. Prije toga je bio igrač RNK Split. I tada je dobio priznanje. Bio je po ocjenama u najboljoj momčadi Prve hrvatske lige u sezoni 2013./14.T.V.
26. travanj 2024 05:44