ArhivNOGOMET / TREĆA HRVATSKA LIGA - JUG

OPROŠTAJ ANTE PRIŽMIĆA Neretvanac drugi, Pločani se još uvijek nadaju

28. svibnja 2016. - 21:50
1307734098zmaj_penal_2
Jadran Luka Ploče je gubio u Unešiću s 2:0, ali je ipak uspio osvojiti bod protiv Zagore u super važnoj utakmica za ostanak. Na kraju 2:2. Pogotke za Pločane postigli su Danijel Dabić u 70. minuti te Dinko Vukušić u 85. minuti. Međutim, i dalje je pločanski sastav pretposljednji te mu u zadnjem kolu, za izbjeći mjesto koje vodi u niži rang, treba pobjeda protiv Junaka kod kuće, ali i da Zagora ne pobijedi u Žrnovnici otpisanog Mosora. Naime, Mosor je poražen u Metkoviću od Neretve s 2:1 te matematički više ne može izbjeći zadnja dva mjesta u ligi. Poveo je Iza vage u posljednjoj minuti prvog poluvremena, ali su u nastavku domaći uspjeli preokrenuti. Dragan Brečić je izjednačio u 57. minuti iz kaznenog udarca, a u 70. minuti je Stanislav Vasilj pogodio za konačnih 2:1. Neretva je kraj utakmice dočekala s desetoricom. Isključen je Frane Jerković.Dva najuspješnija županijska trećeligaša, Neretvanac i BŠK Zmaj, bili su opet uspješni. BŠK Zmaj je dobio sa 4:2 Omiš kod kuće, a istim rezultatom je Neretvanac u Zmijavcima dobio Croatiju. Opuzenci su osvojili Županijski kup u srijedu, dobili u finalu baš BŠK Zmaj na svom terenu s 2:1, a tri dana poslije su novim uspjehom potvrdili drugo mjesto u južnoj skupini Treće hrvatske lige. Croatija je povela. Neretvanac je izjednačio pogotkom Maria Marića, poveo pogotkom Ante Mihaljevića te prvim od dva pogotka Nedjeljka Kešine stigao do 3:1. Kešina je drugi put pogodio za 4:2.U Blatu je pobjeda BŠK Zmaja protiv Omiša ostala u sjeni oproštaja kapetana 'crvenih' Ante Prižmića. Zaključio je svoju karijeru. Počeo je igrati nogomet s deset godina. Nakon 24 godine od prvog treninga, odigrao je protiv Omiša svoju posljednju službenu utakmicu. Ubuduće će raditi kao trener. Jednom 'crveni', uvijek 'crveni'. Počeo je utakmicu s Omišem, a kada je izlazio iz igre nema tko nije ustao i pljeskao. Prižmić je podigao pokal prvaka kad je blatski klub izborio plasman u južnu skupinu Treće hrvatske lige, zatim kad su 'crveni' osvajali Županijski kup. Najbolji je strijelac BŠK Zmaj u Trećoj hrvatskoj ligi – jug. Bio je amaterski reprezentativac Hrvatske. Imao je čast nositi kapetansku traku i u reprezentativnom dresu.Pobjedu protiv Omiša BŠK Zmaj je osigurao pogocima Domagoja Šarića za 1:0, Marka Vrkića za 2:0 i 4:2 te Jerka Šeparovića za 3:2.SEMAFOR 33. koloSubota, 28. svibnja, Metković: Neretva – Mosor 2:1, Otok: OSK – Hrvace 3:0, Ivanbegovina: Kamen – Solin 4:0, Stobreč: Primorac 1929. (S) – RNK Zmaj 1:4, Zmijavci: Croatia – Neretvanac 2:4, Blato: BŠK Zmaj – Omiš 4:2, Kaštel Stari: Val – Primorac (B) 4:0, Sinj: Junak – Hajduk II. 0:0, Unešić: Zagora – Jadran LP 2:2.POREDAK1. Solin 65 bodova (45:26), 2. Neretvanac 60 bodova (57:39), 3. Val 55 bodova (57:48), 4. Kamen 48 bodova (47:49), 5. Hajduk II. 47 bodova (45:36), 6. BŠK Zmaj 47 bodova (63:57), 7. Hrvace 46 bodova (50:41), 8. OSK 46 bodova (40:44), 9. Junak 45 bodova (43:38), 10. Primorac 1929. Stobreč 44 boda (38:42), ), 11. Neretva 44 boda (37:44), 12. Omiš 43 boda (33:32), 13. RNK Zmaj Makarska 42 boda (40:40), 14. Croatia 42 boda (51:55), 15. Primorac Biograd 41 bod (36:41), 16. Zagora 38 bodova (38:52), 17. Jadran Luka Ploče 36 bodova (30:49), 18. Mosor 33 boda (36:55).RASPORED 34. koloSubota, 4. lipnja, Žrnovnica: Mosor – Zagora, Ploče: Jadran LP – Junak, Split: Hajduk II. – Val, Biograd: Primorac (B) – BŠK Zmaj, Omiš: Omiš – Croatia, Opuzen: Neretvanac – Primorac 1929. Stobreč, Makarska: RNK Zmaj – Kamen, Solin: Solin – OSK, Hrvace: Hrvace – Neretva.T.V.
16. travanj 2024 11:27