ArhivRUKOMET / EUROPSKA LIGA PRVAKA

IVAN ČUPIĆ Metkovac klupski prvak Europe!

29. svibnja 2016. - 22:25
1464546473cupic_2
Ivan Čupić slavi. 30-godišnji Metkovac je klupski je prvak Europe. Poljski Vive Tauron Kielce je u polufinalu, prvog dana Final foura u Kolnu, iznenadio prvog favorita, francuski PSG, a dan poslije slavio protiv mađarskog Veszprema. Sam plasman u finale mu je već bio najveći uspjeh.U 40. minuti finala Veszprem imao čak devet pogodaka prednosti. Vive Tauron Kielce je uspio izjednačiti s devet pogodaka u nizu na 28:28. Potom je imao sedmerac za vodstvo 29:28, ali brani Mirko Alilović. Nakon što je Veszprem nakon 12 minuta postigao pogodak (29:28), opet je Alilović obranio sedmerac, ovaj put Manuelu Štrleku. Ipak, poljski sastav se brani i uspijeva izjednačiti i izboriti produžetak pogotkom četiri sekunde prije kraja 60. minute (29:29). U produžetku je Kielce imalo pogodak razlike, a Veszprem je takoreći u posljednjoj sekundi izjednačio (35:35) te su se izvodili sedmerci.Veszprem je u odluci na sedmerce poveo, realizirao prvi sedmerac, nakon čega je Alilović obranio udarac Čupića. Preostala četiri izvođača za Kielce su pogodila, a nisu dvojica Veszprema te Poljska ima klupskog prvaka Europe.Čak sedmoro hrvatskih rukometaša je igralo veliko finale. Osim Čupića naslov prvaka Europe s Kielcem slave Manuel Štrlek, Marin Šego i Denis Buntić, a s Veszpremom tuguju Mirko Alilović, Renato Sulić i Ivan Slišković. Mađarskom sastavu je ovo bilo treće finale, drugo uzastopno. Izgubio je sva tri.Čupić je postigao dva pogotka u polufinalu, a niti jedan u finalu. Prvi put je Metkovac klupski prvak Europe, a ponosni je vlasnik čak osam medalja s hrvatskom reprezentacijom. Na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. je osvojio broncu, sa svjetskih prvenstava ima srebro (Hrvatska 2009.) i broncu (Španjolska 2013.), s europskih prvenstava dva srebra (Norveška 2008. i Austrija 2010.) i dvije bronce (Srbija 2012. i Poljska 2016.) te srebro s Mediteranskih igara 2005. u Almeriji.Tonči Vlašić
25. travanj 2024 16:29