ArhivDUBROVAČKI VJESNIK NA ZAVRŠNOM TURNIRU VATERPOLSKE EUROLIGE U BUDIMPEŠTI

JUGAŠI DOBILI EGER Kapetan Bijač odveo brod u polufinale!

2. lipnja 2016. - 22:30
1464892227ZF_EGER_02
Prvi korak je bio uspješan te će Jugaši igrati u petak navečer za finale protiv branitelja naslova, PRO Recca. U četvrtfinalu su uspjeli slomiti ZF Eger, mađarskog doprvaka i osvajača Kupa, utišati njegove navijače, naravno, daleko brojnije i bučnije.Utakmicu su obilježili vratari. S jedne strane Branislav Mitrović, a s druge Marko Bijač. Tko će imati više obrana? Jugov vratar je na kraju stigao do brojke 16, imao pet više od jedinice ZF Egera te zaslužio čistu peticu za svoju izvedbu.Jugaši su u početku imali u četiri navrata prednost, te brojne prilike otići na plus dva. Nisu uspjeli iz dva razloga: Mitrović je bio odličan, a i slabije su odigrali s igračem više. Poslije, kad je Eger prvi i jedni put stigao do vodstva na utakmici, poveo u trećoj s 5:4, Bijač je bio taj koji nije dozvolio da ZF Eger uspije ono što prethodno nije uspjelo Jugašima. Pamtit će se njegova obrana Balazsu Haraiju kojom je spriječio da domaći odu na plus dva, a nakon te obrane je momčad Vjeka Kobešćaka s igrače više izjednačila te su ZF Eger i Jug CO ušli poravnati u posljednju četvrtinu (5:5).Novu, petu minimalnu prednost Juga poništio je Boris Vapenski. Ali, nakon izjednačenja na 6:6, dva odlična poteza Luke Lončara, Jugovog centra, koji je postigao ukupno četiri pogotka, te je četiri minute i 15 sekundi prije kraja Gruž otišao na plus dva, koje je čuvao i sačuvao obranama Bijač.ČETVRTFINALE: ZF Eger – Jug CO 6:8BUDIMPEŠTA Plivalište Alfred Hajos. Gledatelja 5.500. Suci: Naumov (Rusija) i Schwartz (Izrael).ZF EGER: B. Mitrović (11 obrana), Zalanki, Biros (1), Čučković (2), Hosnyanszky, Lorincz, Ćuk (1), Szivos, Erdelyi, Vapenski (2), Bedö, Harai, Csoma. Trener: Norbert DabrowskiJUG CO: Bijač (16 obrana), Macan, Fatović, Lončar (4), Joković, Garcia (1), Marković (1), Ivanković, Vrlić, Perrone (1), Benić (1), Obradović, Popadić. Trener: Vjekoslav Kobešćak.Igrač više: ZF Eger 13/4, Jug CO 10/4Peterci: ZF Eger 1/1, Jug CO –Četvrtine: 2:2, 2:3, 2:1, 1:3.PROGRAMČetvrtak, 2. lipnjaČetvrtfinala: Jug CO – ZF Eger 8:6, Szolnoki – CN Barceloneta 7:5Petak, 3. lipnja17.30 sati, utakmica za peto mjesto: ZF Eger - CN Barceloneta, 19 sati, polufinale: Olympiakos – Szolnoki, 20.30 sati, polufinale: PRO Recco – Jug COSubota, 4. lipnja19.30 sati: utakmica za treće mjesto, 21 sat: finaleBUDIMPEŠTA Tonči Vlašić
20. travanj 2024 01:07