ArhivKOŠARKAŠKA EUROPA / ŠPANJOLSKA

REAL NA KORAK DO OBRANE NASLOVA Spava Barcelona

20. lipnja 2016. - 23:45
Barcelona nema više pravo na poraz. Real Madrid je stigao na korak do osvajanja naslova prvaka Španjolske, vodi u finalnoj seriji na tri pobjede s 2:1, a iduća, četvrta utakmica finala igra se u njegovom domu. Barcelona mora slaviti u srijedu, 22. lipnja. U tom slučaju će se igrati majstorica u Barceloni, u subotu, 25. lipnja. U suprotnom Real Madrid će slaviti. Obraniti naslov prvaka.Barcelona je bila najbolja u ligaškom dijelu prvenstva te je broj jedan u doigravanju. Dobila je prvu utakmicu finala kod kuće sa 100:99, ali je drugu u svojoj Blaugrani izgubila s uvjerljivih 90:70. Sad u prvoj od dvije utakmice u Madridu nova odlična utakmica Reala. Nije bilo neizvjesnosti ovog ponedjeljka. Domaćin je pred kraj treće četvrtine vodio s 21 koš razlike. Tu najveću prednost imao je i na početku posljednje četvrtine… Barcelona je do kraja uspjela samo ublažiti poraz. Završilo je 91:74.Opet je Ante Tomić bio vrlo dobar, ali njegovih 18 koševa, 5 skokova i 4 asistencije nisu pomogli Barceloni. Sergio Llull je bio prvo ime utakmice i Real Madrida. Ubacio je 21 koš te imao 4 skoka i 7 asistencija.T.V.
18. travanj 2024 22:37