ArhivEUROPSKO NOGOMETNO PRVENSTVO U FRANCUSKOJ

ČUDESNA HRVATSKA 'Vatreni' srušili europskog prvaka te osvojili skupinu!

22. lipnja 2016. - 00:55
1466542559hrvatska_spanjolska63-210616
Hrvatska je pobjednik 'D' skupine te će u subotu, 25. lipnja s početkom u 21 sat u Lensu igrati utakmicu osmine finala Europskog nogometnog prvenstva. Protivnik će biti trećeplasirana reprezentacija iz B, E i(li) F skupine. Tko je to, znat će se nakon što se sutra odigraju utakmice 3. kola u skupinama 'E' i 'F'.Nakon pobjede protiv Turske (1:0) i remija sa Češkom (2:2) 'Vatreni' su dobili Španjolsku, branitelja naslova s 2:1. Nikola Kalinić je izjednačio na 1:1 u 45. minuti, anulirao prednost koju su Španjolci stekli u 7. minuti pogotkom Alvara Morate. U 72. minuti Danijel Šubašić je obranio kazneni udarac Sergiju Ramosu, a u 88. minuti razveselio nas je sve Ivan Perišić svojim, drugim pogotkom na EP-u.Hrvatska protiv Španjolske nije bila kompletna. Nije igrao Luka Modrić, nije bilo Marija Mandžukića, zatim izbornik Ante Čačić je u odnosu na prethodne dvije utakmice ostavio na klupi Domagoja Vidu, Marcela Brozovića i Ivana Strinića. Njihova mjesta su zauzeli Marko Pjaca, Marko Rog, Nikola Kalinić, Šime Vrsaljko i Tin Jedvaj. Unatoč tome, opet sjajna Hrvatska, baš sjajna, koja slavi veliku pobjedu...Slavi se u svakom kantunu Lijepe naše (tv).
19. travanj 2024 16:23