Hrvatska i svijet11.MEMORIJALNI TURNIR 'MARIO NIKOLIĆ KIŠ'

Columbia iz Rogotina prvak turnira

19. srpnja 2016. - 11:15
1468914285DSC_9227
U prigodi obilježavanja blagdana Gospe Karmelske u Krvavcu kod Metkovića održan je 12. lađarski kup Župa Bagalovići na kojem je sudjelovalo 15 lađarskih posada. Stazu dužine 15 km od Krvavca uzvodno Neretvom do Metkovića i natrag najbrže je izveslala posada Gusara Komin ispred drugoplasirane Stabline, dvojac glavnih favorita ovogodišnjeg maratona lađa koji će se održati 13.kolovoza na Neretvi od Metkovića do Ploča. Treće mjesto osvojila je ekipa domaćina Župe Bagalovići. Nesvakidašnji peh imala je posada Veterana 4.gardijske brigade 1 km od starta kada im je u hladnu Neretvu ispao jedan veslač zbog čega su morali stati čime su izgubili nekoliko pozicija i zaostatak za ostalima. Ipak, pod motom važno je sudjelovati veterani 4.gardijske nastavili su utrku do kraja.Istu večer održano je finale 11.memorijalnog turnira „Mario Nikolić-Kiš“ u spomen na poginulog pripadnika 4.gardijske brigade iz Krvavca. Pobjednici su ekipa Columbie iz Rogotina koja je u finalu pobijedila ekipu iz Ploča 2:1 dok je treće mjesto osvojila ekipa Crnog puta iz Metkovića. Uoči finala revijalnu utakmicu odigrale su ekipe Veterana 4.gardijske brigade i „Prijatelja Marija Nikolića“. Pehare, medalje i novčane nagrade za drugo i treće mjesto uručio je Ante Pehar predsjednik Udruge veterana 4.gbr-Podružnice DNŽ. Pehar, novčanu nagradu i medalje te prijelazni pehar pobjednicima je uručio Nikola Krstičević načelnik općine Kula Norinska. Najbolji igrač turnira je Stipe Nikolac iz pobjedničke ekipe a najbolji strijelac je Ante Musulin iz Ploča. Obojici su pripali prigodni pehari.
20. travanj 2024 10:39