ArhivTENIS / POSLJEDNJI GRAND SLAM TURNIR SEZONE

US OPEN Dubrovkinja poslala kući 21. tenisačicu svijeta!

Piše PSD.
30. kolovoza 2016. - 21:10
Uspješna je bila Ana Konjuh na startu posljednjeg, četvrtog Grand Slam turnira sezone, US Opena. Poslala je kući 20. nositeljicu, Nizozemku Kiki Bertens. Bila je bolja s 2:1 (6:3, 2:6, 6:4) u setovima te će drugu godinu za redom igrati u 2. kolu. Hoće li po prvi put zaigrati i u 3. kolu US Opena te prvi put ove sezone proći 2. kolo na jednom Grand Slam turniru - odgovor ćemo dobiti za dva dana kada će 18-godišnja dubrovačka tenisačica opet na teren.Ana je prva stigla do break lopte u meču protiv 21. tenisačice svijeta. Bilo je to u četvrtom gemu, ali je Bertens s tri poena u nizu izjednačila rezultat na 2:2. U šestom gemu Ana je imala 40:0 na servis Nizozemke, koja je sa četiri poena u nizu stigla do prednosti nakon čega je tri poena nanizala Ana te povela sa 4:2. Tu prednost je znala sačuvati. Bertens nije imala niti jednu break priliku u prvom setu.U prvom i trećem gemu drugog seta Ana je imala jednu odnosno dvije break lopte. Nije uspjela. Potom je u četvrtom gemu spasila tri break lopte. Svaki put kad je Bertens došla u priliku oduzeti servis, Ana je povukla sjajan potez. Nakon sedam izjednačenja Ana je izjednačila na 2:2. Nakon toga kreće Bertens. Dobila je četiri gema u nizu. U šestom gemu je prvi put oduzela servis Ani. Uspjelo joj je to i u osmom gemu. U šestom je povela sa 40:0 te iskoristila prvu break loptu. U osmom gemu je također povela sa 40:0. Ana je spasila prve dvije break/set lopte, ali ne i treću.Treći set je Ana počela sjajno. Bez izgubljenog poena oduzela servis 20. nositeljici. Vodila je potom u drugom s 30:0, ali je Nizozemka uzvratila te izjednačila na 1:1. Ana je imala break priliku u trećem gemu. Bertens je u četvrtom gemu na servis Ane vodila s 30:0. U sedmom gemu nova break prilika Ane, koja je potom u devetom izborila nove dvije break prilike. Ovaj put je iskoristila, i to drugu te potom servirala za meč. Ana – Bertens 15:0, 15:15, 15:30 (dvostruka servis greška), 30:30, 40:30 (skraćena lopta) potom još jedan put isto te dalje ide 18-godišnja dubrovačka tenisačica.Ana je na startu Australian Opena dobila Poljakinju Urszulu Radwansku nakon što je prvi set izgubila sa 6:0, ali nije prošla Dariju Kasatkinu u 2. kolu. Ruskinja je bila bolja s 2:0 u setovima, kao i prošle godine u 2. kolu US Opena. Nastup u Roland Garrosu počela je pobjedom protiv Arine Rodionove iz Australije, a potom izgubila od 22. nositeljice, Slovakinje Dominike Cibulkove s 2:1. U Wimbledonu opet isto – nakon pobjede u 1. kolu (bolja od Talijanke Karin Knapp) poraz u 2. kolu, i to od Poljakinje Agnieszke Radwanske. Ana je protiv treće tenisačice svijeta imala tri meč lopte, potom se ozlijedila te nije mogla više pružiti otpor trećoj nositeljici trećeg Grand Slam turnira sezone.U 2. kolu Ana će igrati protiv bolje iz meča u kojem se sastaju Japanka Kurumi Nara, 80. tenisačica svijeta i Švicarka Stefanie Voegele, koja je na najnovijoj rang listi na stotom mjestu WTA rang liste. Ana je napredovala osam mjesta na svjetskoj rang listi te je početak US Opena dočekala na 92. mjestu.Ana je dobila sedam od zadnjih deset mečeva, Bertens je nanizala šest poraza. Ana je uzvratila Nizozemki za poraz na startu kvalifikacija WTA turnira u Miamiju krajem ožujka ove godine. Tada je Bertens bila bolja sa 6:2 i 6:3.Tonči Vlašić
19. travanj 2024 19:03