VaterpoloVATERPOLO / SVJETSKO JUNIORSKO PRVENSTVO

HRVATSKA U ČETVRTFINALU Merčep opet u četvrtoj

31. kolovoza 2016. - 23:05

Hrvatska je očekivano nadigrala Kanadu u osmini finala Svjetskog juniorskog prvenstva za igrače do 18 godina, ali se neočekivano mučila prvo poluvrijeme u kojem je bila bolja samo jedan pogodak razlike (9:8). Međutim, u nastavku je bila više nego dobra (14:5 za naše u zadnje dvije četvrtini) te je na kraju utakmice na semaforu u Podgorici pisalo: Hrvatska – Kanada 23:13.Jedini Jugaš u reprezentaciji, Jacob Merčep, bio je drugi strijelac Hrvatske protiv Kanade. Postigao je 4 pogotka te je i dalje naš prvi strijelac na SP-u. Merčep je postigao ukupno 20 pogodaka (4 po utakmici). Prvi strijelac Hrvatske protiv Kanade s 5 pogodaka bio je Duje Pejković, koji je s ukupno 17 pogodaka naš drugi strijelac na SP-u.Hrvatska će u četvrtfinalu u četvrtak, 1. rujna s početkom u 19.40 sati igrati protiv Australije, pobjednika skupine 'C', koja je bila slobodna u osmini finala (Hrvatska je bila druga u skupini 'D', iza Srbije, a ispred SAD-a, Novog Zelanda i Kine, dok je Kanada bila treća u skupini 'A' iza Grčke i Rusije, a ispred Kolumbije i Kazahstana). U četvrtfinalu se još sastaju Grčka - Mađarska, Crna Gora - Rusija te Srbija - pobjednik susreta u kojem se sastaju Španjolska i Italija.Polufinala se igraju u petak, 2. rujna (pobjednik susreta Hrvatska - Australija ide na pobjednika susreta Grčka - Mađarska), a prvenstvo završava u subotu, 3. rujna.T.V.

23. travanj 2024 17:23