NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Nije šala, tri penala na Taranteli, Sokolu ne ide kod najbližih, sad je pola lige, i to gornji dom, u samo šest bodova!

Piše Tonči Vlašić
1. travnja 2024. - 17:47

14. KOLO

Subota, 30. ožujka, Ploče: Gusar - Orebić 3:1, Gruda: Slaven - Konavljanin 0:2, ponedjeljak, 1. travnja, Smokvica: Jadran - Maestral 5:2, Žrnovo: Žrnovo - ONK Metković 0:1, Gabrile: Croatia - Sokol 3:0, Čibača: Župa dubrovačka - BŠK Zmaj 3:0.

Sokol je poražen u Gabrilima, uvjerljivo, 3:0. Bruno Grčić je prvi zatresao mrežu lidera u 35. minuti, a u nastavku Antonio Smrdelj u 53. minuti i Vlaho Grbešić u 80. minuti. Croatia je tako nakon dva poraza, ONK Metković kod kuće i Konavljanin u Čilipima, povećala u 14. kolu svoj bodovni konto. Sokol je nakon pet kola poražen. Ne ide ga kad ide u goste susjedima. Prvi poraz je upisao u 4. kolu na Gnjilama od Slavena, drugi u 8. kolu kod Konavljanina, a sad u 14. kolu kod Croatije

Prvu pobjedu u gostima Sokol je ostvario u 2. kolu 1:0 kod Župe dubrovačke, koja je sad prvi pratitelj. Ima tri boda manje. Prošle kolo u Dubravci Sokol - Župa dubrovačka 2:2, Župa dubrovačka povela u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, Sokol izjednačio četiri minuta poslije. Sad je Župa dubrovačka dočekala BŠK Zmaj, te povela u 3. minuti iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, kojeg je realizirao Karlo Buhać. Isti igrač je još dva puta u nastavku stavio loptu na bijelu točku, u 63. i 73. minuti, te tako realizirao sva tri kaznena udarca za 3:0. Veliku priliku je krajem prvog poluvremena imao BŠK Zmaj, sam je pred Brunom Šutalom bio Jakov Marinović, ali...

Pola lige, šest klubova, je sad u šest bodova. Konavljanin također ima tri boda manje od Sokola, a Slaven, ONK MetkovićJadran po šest manje. ONK Metković je slavio kod Žrnova pogotkom Ivana Popovića u 18. minuti, treća gostujuća pobjeda metkovskih ‘crveno bijelih‘, a Jadran je u Smokvici bio uspješniji od Maestrala (Luka Cetinić u 23. i 56., Mladen Salečić u 52., Nemanja Šešlija u 65. i Dean Borovčanin u 77. za domaćina, a za goste iz Krvavca oba pogotka je postigao Abel Kalfić (68. i 80. minuta). Jadran je sad uz bok Sokolu, njih dvoje su najuspješniji domaćini lige (šest pobjeda i jedan neodlučan rezultat, bez poraza).

Župa dubrovačka i Slaven imaju kod kuće šest pobjeda i jedan poraz. Po jedan poraz na svom terenu imaju još Konavljanin i Croatija (pet pobjeda i jedan neodlučan rezultat), ONK Metković (četiri pobjede i dva neodlučena rezultata) i BŠK Zmaj (tri pobjede i tri neodlučena rezultata). Žrnovo je ‘najbolji‘ domaćin. Samo dvije pobjede, a ovo mu je sad već peti poraz kod kuće.