StoryEditorOCM
KošarkaKOŠARKA

ŠPANJOLSKI SUPER KUP NIJE ZAVRŠIO U RUKAMA DUBROVČANINA Real Madrid se izjednačio s Barcelonom

22. rujna 2019. - 23:41
Real Madrid je osvojio po peti put španjolski Super kup. U svom domu, pred 12.348 gledatelja, s 89:79 savladao je u finalu završnog turnira najvećeg rivala, Barcelonu, koja je do jučer s pet naslova bila najuspješniji klub natjecanja, koje je prvi put održano 2004. godine. Real Madrid je finale izborio 116:61 pobjedom protiv Fuenlabrade, a Barcelona je u polufinalu dobila Valenciju sa 71:65.

Dubrovčanin Ante Tomić, kapetan Barcelone, igrao je u finalu 15 minuta: postigao je 4 koša (promašio je sva tri šuta za dva, a pogodio sva četiri slobodna bacanja) i imao 4 skoka. Branič Real Madrida, Argentinac Facu Campazzo je MVP turnira (postigao je 16 koševa, imao 5 skokova i 5 asistencija u finalu). U finalu je najbolje brojke kod Barcelone imao je Brandon Davies (23 koša, 4 skoka, 3 asistencije i blokada).

25. travanj 2024 12:37