RukometPAKET 24 PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

NAKON DVIJE SEZONE BEZ PORAZA KOD KUĆE DUBROVNIK PRAZNIH RUKU Spačva kući pjevajući

6. listopada 2019. - 10:31
Spačva nosi oba boda iz Dubrovnika u Vinkovce. Dobila je s 30:27 (15:15) u utakmici 3. kola Paket 24 Premijer lige rukometaša u Gospinom polju Dubrovnik, kojem je to prvi poraz kod kuće nakon više od dvije i pol godine. Zadnji put je ostao na svom terenu praznih ruku u sezoni 2016./17., svojoj prvoj u Prvoj hrvatskoj ligi - jug, kad je u 14. kolu izgubio od Biograda s 34:33. Bilo je to 4. ožujka 2017. godine.

Dubrovnik je u svojoj prvoj sezoni u povijesti kluba u najvećem rangu osvojio bod u 1. kolu protiv Umaga u Gospinom polju (27:27). Prošlo kolo je postigao 34 pogotka u Bjelovaru, ali odigrao slabo u obrani te izgubio zbog 36 primljenih pogodaka. I protiv Spačve je obrana bila u dosta navrata slaba...

Spačva je ostala jedini sastav sa stopostotnim učinkom u prva tri kola, a RKHM DUbrovnik na jednom bodu.

U 4. kolu RKHM DUbrovnik je gost Varaždina 1930., koji je u prva dva kola upisao dva poraza, a koji u 3. kolu dočekuje Zamet.

OD 1. DO 60. MINUTE

Nikša Bušlje
je prvi pobjegao – 1. minuta 1:0. Borna Mažurana je izjednačio – Korčulanin je u 2. minuti zakucao uz pomoć grede. Treći pogodak – 3. minuta – Deniz Terziqi je realizirao sedmerac. Potom Toni Barišić upisuje obranu, a u istoj minuti još jedan pogodak domaćina – Tomislav Radić. U 4. minuti opet je najbrži Bušlje – njegov drugi pogodak (4:1), a u istoj minuti Barišić skida sedmerac, koji je skrivio Hrvoje Lončarica, a koji je zaradio isključenje.

S igračem manje griješi domaćin u 5. minuti u kojoj Marko Vignjević prekida njegov niz od tri pogotka. Spačva je uzvratila na isti način – 4:4 (Dino Vukušić s krila te Mažurana odbijanac). Između trećeg i četvrtog pogotka gostiju dvije obrane Barišića.
Za 5:4 za Dubrovnik pogodio je , a za 5:5 Marin Marić. U 9. minuti prvo isključenje za goste (Mažurana). Vratar Spačve Aldin Pašagić brani potom jedan na jedan Lončarici, ali ne u nastavku napada domaćih udarac Radića (6:5 – 10. minuta). Rene Mihaljević je strijelac za 6:6, a Bušlje na ulasku u 11. minutu za 7:6. Minutu poslije izjednačio je Patrik Maroš. Zatim sedmerac za Dubrovnik - Terziqi je sad zatresao okvir gola. Marino Knez je isključen u 14. minuti, a Terziqi krade loptu Spačvi. Ipak, u 15. minuti Maroš je strijelac za prvu prednost gostiju (8:7). U 17. minuti novo isključenje Dubrovnika (Luka Bevanda). Minutu poslije je plus dva za goste (9:7 – Dino Vukušić s krila). Novi sedmerac za domaćina i isključenje Marića – Marko Kobetić je pogodio (8:9). Brani zatim Barišić, ali odbijanac ne hvata Dubrovnik, već Marko Nađ (8:10). Bevanda smanjuje (9:10) na ulasku u 20. minutu.

Barišić potom upisuje novu obranu. Ipak, Marin Jurić te je 9:11, pa zatim Lončarica za 10:11.  Nakon toga Mažurana za 10:12, a Lončarica za 11:12. Spačva opet ima plus dva - Matko Bolanča 11:13, a Lončaricaje zatim izborio sedmerac, koji je realizirao Kobetić te isključio Daria Raguža (24. minuta). Ne pogađaju u 25. minuti gosti s igračem manje, ali pogađa Terziqi (13:13). Gosti opet vode - Lovro Gaća u 26. minuti. Teo Putica je izjednačio u 27. minuti (14:14). Potom blok Dubrovnika pa sedmerac za Dubrovnik, kojeg je izborio Knez, a realizirao Kobetić (Dubrovnik vodi u 29. minuti s 15:14). Točno 16 sekundi prije kraja prvog poluvremena sedmerac za goste. Povratnik Kristijan Janđel je stao na vrata, a na sedam metara  Jurić, koji je izjednačio (15:15). Trener domaćih Silvio Ivandija je zatražio minutu dogovora 11 sekundi prije kraja prvog poluvremena – Kobetić je prošao kroz obranu Spačve, ali Pašagić brani.

Nastavak - Vignjević za 15:16. U 33. minuti isključen je Mažurana, a Bušlje s krila prebacuje Pašagića (16:16). Spačva je potom ostavila gol prazan, a kako nije uspjela u napadu, stiže kazna - Bevanda pogađa s centra za 17:16. Potom je opet domaćin stigao do lopte i kontre – Lončarica za 18:16. Mihaljević prekida niz domaćina (18:17), i isključuje Puticu. S igračem manje Zvonimir Srna je strijelac za 19:17, a na drugoj strani uspješan je Marić (19:18). U 38. minuti pocrvenio je Nađ. Nije bilo prigovora na odluku sudaca. S igračem manje dva pogotka gostiju, koji u 40. minuti vode s 20:19, te je Ivandija zatražio minutu dogovora. Kobetić je u 41. minuti realizirao sedmerac (20:20), a Putica zaradio isključenje. Raguž je strijelac za Spačvu u 42. minuti (20:21). Lončarica je poravnao (21:21). Mažurana zatim za Spačvu, a Bušlje za Dubrovnik. Pa Marić za Spačvu u 45. minuti nakon što je Dubrovnik prokockao napad (22:23).

Zatim bura protesta domaćih nakon što se Mažurana teže ozlijedio, a suci dodjelili loptu za goste iako nije bilo kontakta. Korčulanin je sam pao. U pitanju je koljeno. Nije mogao bez pomoći liječnika, a potom suigrača napustii teren. Poklon sudaca koriste gosti. Prvo su izborili sedmerac, koji je realizirao Jurić. Zatim Spačva odlazi na plus tri. Maro Dabelić je u 49. minuti prekinuo niz gostiju (23:25). Raguž s krila vraća na plus tri (23:26). Dubrovnik na ulasku u 50. minutu ne uspijeva postići pogodak, a što je uspio Radić minutu poslije (24:26). U 52. minuti sedmerac za goste, koji je iskoristio Jurić (24:27). Zatim gubi Dubrovnik loptu, Spačva ide na plus četiri... Lončarica u 55. za 25:28. Gosti opet imaju plus četiri (25:29). Pašagić zatim zaustavlja napad domaćina, u 58. minuti brani sedmerac Dabeliću... i tu je priči bio kraj. Prva pobjeda gostiju za prvenstvene bodove u Gospinom polju nakon dvije godine, sedam mjeseci i jedan dan.
RKHM Dubrovnik – Spačva 27:30 (15:15)
DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 250. Suci: Ante Mikelić i Petar Parađina (obojica iz Solina), nadzorniki: Vojo Musulin (Kaštel Gomilica).
RKHM DUBROVNIK: Janđel, Knez, Brnin, Avdić, Putica (1), Gabrieri, Bušlje (5), Bevanda (2), Dabelić (1), Srna (3), Morović, Kobetić (4), Barišić, Radić (3), Lončarica (6), Terziqi (2). Trener: Silvijo Ivandija.
SPAČVA: Ćirović, Jurić (4), Maroš (2), Mažurana (5), Nađ, Vašarević, Vignjević (2), Pašagić, Marić (3), Vukušić (3), Antunović, Raguž (6), Mihaljević (2), Gaća (1), Bolanča (2), Buhiniček. Trener: Josip Mečić.
Sedmerci: RKHM Dubrovnik 7/5, Spačva 4/3
Isključenja: RKHM Dubrovnik 14 minuta, Spačva 12 minuta

3. KOLO
Srijeda, 2. listopada: Dubrava – Umag 35:26, Sesvete – Poreč 30:31, subota, 5. listopada: RKHM Dubrovnik – Spačva Vinkovci 27:30, Gorica – Bjelovar 25:25, nedjelja, 6. listopada: Varaždin 1930. – Zamet.

Poredak: 1. Spačva 6 bodova, 2. Dubrava 5 bodova, 3. Bjelovar 5 bodova, 4. Poreč 3 boda, 5. Gorica 3 boda, 6. Umag 3 boda, 7. Zamet (utakmica manje) 2 boda, 8. RKHM Dubrovnik 1 bod, 9. Sesvete bez boda, 10. Varaždin 1930. (utakmica manje) bez boda.

20. travanj 2024 09:48